וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התייצבה הפעילות בקניונים ברבעון הראשון של השנה

19.4.2001 / 9:49

מאת זוהר בלומנקרנץ

"ברבעון הראשון של 2001 הסתמנה התייצבות בהיקף הפעילות בקניונים לעומת הרבעון הקודם, לגביו דווח על ירידה חדה בהיקף הפעילות של מרבית הקניונים כתוצאה מהאירועים הביטחוניים" - כך עולה מסקר פעילות רבעוני שפירסם אתמול אגף הכלכלה באיגוד לשכות המסחר. הסקר נערך ב-16 קניונים חברי עמותת הקניונים באגוד.

כשליש מהנשאלים דיווחו על ירידה קלה בהיקף הפעילות; שליש דיווח כי היקף הפעילות היה ברמת הרבעון הקודם ושליש דיווח על עלייה בהיקף הפעילות לעומת הרבעון קודם. בסקר נכתב כי "לא נמצאו הבדלים בדיווחים על בסיס המיקום של הקניונים". כלכלני האיגוד מציינים כי "הירידה בהיקף הפעילות בקניונים נובעת בעיקר מצמצום הביקוש לשירותי תרבות, בידור ופנאי, שגרם לפגיעה גם במסחר במזון המהיר, בעוד שמכירות מוצרי הצריכה האחרים הושפעו פחות מהאירועים הביטחוניים. "למרות ההתאוששות ביחס לרבעון הקודם, פגיעת המצב הביטחוני בקניונים הביאה לכך שבקרב כ-60% מהקניונים, רמת הפעילות ברבעון החולף היתה נמוכה מזו שברבעון המקביל אשתקד".

מהסקר עולה גם כי "הוצאות האבטחה בשני שליש מהקניונים המשיכו לעלות ברבעון האחרון, כך שהן גבוהות כיום בשיעור ממוצע של 28%".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully