וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג נותר יציב על 4.594 שקלים

אילן מוסנאים

20.5.2004 / 15:38

היורו היציג נחלש בכ-0.4% לרמה של 5.4822 שקלים על רקע חולשתו מול הדולר בשוקי העולם. מחזורי המסחר בשוק מתאפיינים בימים האחרונים בהיקפים בינוניים ומטה


אחרי ייסוף חד שנרשם אתמול בשער החליפין של השקל-דולר, עד לרמה של כ-4.587 שקלים בסיום המסחר, נרשם היום תיקון קל תוך מסחר רגוע מאוד, ושערו היציג של הדולר נקבע בעליה קלה של כ-0.1% על 4.594 שקלים. היורו היציג, לעומת זאת, נחלש בכ-0.4% ל-5.4822 שקלים, על רקע חולשתו מול הדולר בשוקי העולם.

בחדר העסקות של אקסלנס העריכו כי המסחר בדולר יהיה רגוע, בהיעדר הפתעות חיצוניות, וייסחר בטווח של 4.575-4.625 שקלים, שתוחם אותו בתקופה האחרונה. בבית ההשקעות מציינים כי הפעילות של צה"ל בעזה לא משפיעה בינתיים על המסחר במט"ח. "כל עוד שזה לא קורה ליד הבית, זה לא עוצר את הפעילות במשק ולכן כבר מגולם בשוק".

באקסלנס העריכו כי התפתחות שעשויה לתת את אותותיה בשער הדולר היא עליית מחירי הנפט בעולם. היות ורוב מדינות המזרח הרחוק ואירופה תלויות ביבוא נפט חיצוני, התחזקות חומר הגלם מביאה לחולשה במטבעות שלהן מול הדולר. התחזקות הדולר בעולם עשויה לגרום למגמה דומה גם במסחר מול השקל, תהליך שראינו פעמים רבות בתקופה האחרונה.

בנוסף, פעילים בשוק מציינים כי עיני המשקיעים נשואות אל ארה"ב, שם תתקבל בסוף יוני החלטת הנגיד גרינספאן בדבר ריבית הפדרל ריזרב, כאשר הקונצנזוס הוא שהנגיד האמריקאי יעלה את הריבית ל-1.25%.

מחזורי המסחר בשוק מתאפיינים בימים האחרונים בהיקפים בינוניים ומטה. לאחר שבחן את רמת ההתנגדות של 4.63 שקלים בשבוע שעבר, תרם מדד אפריל, שהפתיע בעלייה חדה מהצפוי, להתחזקות השקל דווקא בשל הערכות כי הנגיד קליין לא יפחית יותר את הריבית על השקל.

מנגד, גם הערכות מעודכנות הצופות כי מדד מאי ייצר הפתעה הפוכה, כלומר יהיה אפילו שלילי (כמו זו שפירסם אתמול שלמה מעוז, הכלכלן הראשי של אקסלנס נשואה) לא משנות את ההערכה כי הריבית תישאר בינתיים יציבה ברמה של 4.1%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully