וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: גיוון מאבדת כ-6%

סופי שולמן

20.5.2004 / 23:32

בעקבות פרסומים בדבר בדיקת חשד למקרה מוות הקשור לבליעת הגלולה שלה. עליות במדדים למרות נתוני מקרו מאכזבים. טופ אימאג' מאבדת כ-5.5% לאחר הדו"חות שכללו רווח נקי זעום


עליות קלות נרשמות בשעה זו במסחר בוול סטריט, לאחר שאמש נמחק הזינוק החד במדדים ודאו אף נעל בירידה של כ-0.3%. נאסד"ק מוסיף כעת 0.5% ודאו עולה ב-0.2%' למרות שמספרן של תביעות האבטלה החדשות השבוע לא הביא עמו בשורות טובות ועלה ל-345 אלף. זאת בניגוד לציפיות לירידה של חמשת אלפים פניות לרמה של 326 אלף. נתון מקרו נוסף הוא מדד המדדים המובילים, המשקלל עשרה נתונים כלכליים מרכזיים שפורסמו במהלך החודש. המדד, שהתפרסם כחצי שעה לאחר תחילת המסחר, הצביע על עלייה של 0.1% בלבד באפריל לעומת 0.3% במארס ופחות ממה שציפו הכלכלנים.

לאורך רוב יום המסחר אתמול רשמו המדדים עליות חדות, שהגיעו עד לזינוק של כ-2% בנאסד"ק והמשיכו את המגמה החיובית שנרשמה ביום שלישי. אולם נעילת המסחר היתה מאכזבת למדי, עם נאסד"ק שנותר ללא שינוי ודאו שנעל כאמור בירידה.

מניית גיוון אימג'ינג מרכזת היום עניין ויורדת כעת ב-5.5% למחיר של 32.7 דולר בעקבות הפרסומים על כך שהחברה עשויה לנצל את רמות המחירים הנוכחיות של מנייתה, לאחר שזו זינקה מאז תחילת השנה למעלה מ-90%, ולבצע גיוס הון בארה"ב. הדבר אינו בבחינת הפתעה של ממש לאחר שבתחילת אפריל כינסה החברה את בעלי המניות שלה כדי להגדיל את ההון הרשום שלה ב-50% - מ-60 ל-90 מיליון מניות - מהלך שהוא בבחינת צעד מקדים הנדרש כדי לאפשר יציאה להנפקה.

עניין נוסף שפורסם הבוקר ב"מעריב" הוא כי בימים אלה נבדק קשר בין פטירתו של אדם כבן 50 לבין העובדה שמספר ימים קודם לכן הוא בלע את גלולת הווידיאו של גיוון. הנהלת החברה הכחישה כי קיים קשר כלשהו אך המניה נסחרה לאורך כל היום בירידה של עד 7% בת"א.

מניית טופ אימאג' יורדת בשעה זו ב-5.4% למחיר של 4 דולרים לאחר שפירסמה את דו"חות הרבעון הראשון. אלו הצביעו על עלייה של 24% בהכנסות ביחס לרבעון המקביל ל-2.4 מיליון דולר והחברה ציינה כי אמנם הצליחה לרשום רבעון שני ברציפות של רווח, אך זה היה סמלי בלבד בגובה 15 אלף דולר או איזון במונחי רווח למניה. עידו שכטר, מנכ"ל החברה ציין כי החברה מרוצה מהתוצאות בשל העובדה שהרבעון הראשון הוא החלש ביותר מסורתית. חברת פתרונות סליקת המסמכים נסחרת בשווי שוק של כ-27 מיליון דולר.

למרות שהתוצאות הנמוכות של חברת אראל תקשורת לא הפתיעו היום, המניה יורדת ב-2% למחיר של 2.5 דולרים. בהתאם לאזהרה שפירסמה החברה לפני כשבוע, היו הכנסות הרבעון הראשון בגובה מיליון דולר על הפסד נקי של 1.1 מיליון דולר. אראל החליטה לדחות את ההכרה בהכנסות בגובה 2.3 מיליון דולר שנועדו להיכלל בדו"חות בשל עיתוי לא ידוע לתחילת ההטמעה של הפתרון שלה אצל חברה קמעונית אמריקאית גדולה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully