וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורכית מצליחה לעשות זאת ברבעון השני ברציפות: עוקפת את הערכות האנליסטים לרבעון הראשון

גיא ימין

19.4.2001 / 15:58

החברה דיווחה על הכנסות של 36.9 מיליון דולר ועל הפסד של 18 סנט למניה, לעומת הערכות מוקדמות להפסד של 30 סנט למניה ברבעון

הדו"חות לרבעון הראשון שפירסמה חברת אורכית הם מפתיעים, וזאת מכיוון שהחברה הצליחה לעקוף את תחזיות האנליסטים. לכאורה, לא מדובר באירוע יוצא דופן במיוחד, גם בימים קשים אלה, אך אורכית הצליחה להכות את התחזיות רק פעם אחת מאז החלה להיסחר - ואת זה עשתה ברבעון הרביעי של 2000. בבית השקעות פייפר ג'פרי (נשואה זנקס) המכסה את המניה לא התרגשו אז במיוחד מהדו"חות, ואמרו כי אינם מצפים כי החברה תצליח לשחזר את ההצלחה במהלך 2001.

אורכית הציגה ברבעון הראשון הכנסות של 36.9, לעומת 32.4 מיליון דולר ברבעון המקביל, ותחת ההערכות בפייפר ג'פרי למכירות של 36.5 מיליון דולר. עם זאת, מדובר בירידה לעומת ההכנסות ברעון הרביעי, שהסתכמו ב-48.1 מיליון דולר. שיפור רציני יותר לעומת התחזיות בא לידי ביטוי בשורה התחתונה: אורכית מציגה הפסד של 18 סנט למניה, וזאת לעומת הפסד של 40 סנט למניה ברבעון המקביל, ותחת התחזיות להפסד של 38 סנט מצד בית פייפר ג'פרי.

אורכית מפתחת מודמים דיגיטליים בטכנולוגיית DSL המאפשרים תקשורת מהירה על גבי תשתית קווי הנחושת הקיימת כיום. מוצרי החברה מיועדים לחברות תקשורת וספקיות אינטרנט לצורך אספקת גישה מהירה לרשת האינטרנט, ובעיקר לחברות התקשורת האלטרנטיוויות. עיקר הצמיחה של החברה היום הוא ממודמים מסוג ADSL, המיועדים לחלק האחרון של התקשורת לבית הלקוח (המייל האחרון).

איציק תמיר, מנכ"ל החברה, אמר היום, כמו גם לאחר הרבעון הרביעי, כי החברה זכתה לדרישה חזקה למוצרי ה-DSLAM בארה"ב ובאירופה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully