וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קבוצת דלק תרכוש את חלקו של יאיר חסון ברשת בתי הקפה סטארבקס: תחזיק ב-80.5% ממניות סטארבקס ישראל

ליאור כגן

20.4.2001 / 23:15

קבוצת דלק החליטה לפני כחודשיים לצאת מהמיזם בעקבות חילוקי דעות עם יאיר חסון; סטארבקס תקים כ-100 סניפים ברחבי הארץ בשנים הקרובות

קבוצת דלק חתמה על הסכם עם רשת בתי הקפה העולמית סטארבקס, לפיו יקימו ויפעילו במשותף את רשת חנויות הקפה סטארבקס בישראל. המיזם יפעל באמצעות חברה שתהיה רשומה בישראל, אשר תהיה בבעלות דלק (80.5%) . יתר המניות (19.5%) יוחזקו על ידי רשת בתי הקפה סטארבקס אינטרנשיונל.

במקור, היתה אמורה רשת סטארבקס העולמית להיכנס לישראל בשיתוף עם קבוצת דלק (40%) ויאיר חסון (40%) . אולם, לפני כחודשיים הודיעה קבוצת דלק על פרישתה מהשותפות, כנראה בעקבות חילוקי דעות בינה לבין יאיר חסון לגבי דרך ניהול החברה. מניותיה של קבוצת דלק הוחזקו על ידי נאמן על מנת למצוא שותף חדש, ובמקביל החליט יאיר חסון לצאת גם הוא משותפות זו.

לאחר הודעת פרישתה של דלק הוחזרו לארץ עובדי החברה ששהו בחו"ל לצורך השתלמות - כל זאת עד למציאת משקיע חדש. היום, כאמור, הודיעה קבוצת דלק כי היא תרכוש את חלקה המקורי (40%) ואת חלקו של יאיר חסון (כ-40%). עובדי החברה מתכוננים כעת לחזור לחו"ל לצורך סיום ההשתלמות.

ככל הנראה, סטארבקס מתכננת להקים בארץ כ-100 סניפים בתוך חמש שנים בהשקעה של כ-20 מיליון דולר. סטארבקס נחשבת לרשת בתי הקפה המובילה בארה"ב, פועלת ב-13 מדינות נוספות והכנסותיה ב-2000 הסתכמו ב-1.7 מיליארד דולר. לרשת 4,500 סניפים ברחבי העולם, מהם 3,600 בארה"ב.

לדברי קבוצת דלק, מערכת היחסים בינה לבין סטארבקס אינטרנשיונל בעניין הפעלת חנויות סטארבקס בישראל תוסדר על פי מערכת הסכמים, אשר עליה יחתמו הצדדים בשבועות הקרובים. במסגרת ההסכמים תינתן אופציה לסטארבקס אינטרנשיונל להגדיל את חלקה ל-50% לפי שווי חברה שטרם נקבע.

לדברי קבוצת דלק, בשלב זה היא אינה יכולה להעריך את היקף ההשקעה לה תידרש.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully