וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בלוקבאסטר ממשיכה לשבור קופות: דיווחה על עלייה של 23% ברווח

יהודה שויצר

19.4.2001 / 18:14

הכנסותיה עלו ל-1.31 מיליארד דולר; תמשיך להראות צמיחה ברווחים לכל אורך השנה

רשת השכרת סרטי הווידיאו בלוקבאסטר (סימול BBI) ממשיכה להראות צמיחה נאה ברווחים. החברה דיווחה על עלייה של 23% ברווח במזומן ל-46.5 מיליון דולר ברבעון הראשון. רווחי החברה עלו על תחזיות האנליסטים בשיעור ניכר.

הכנסותיה של רשת קלטות הווידיאו עלו ל-1.31 מיליארד דולר. רוב ההכנסות נבעו מעסקי השכרת הסרטים, שהסתכמו ב-1.12 מיליארד דולר.

החברה העריכה כי תמשיך להראות צמיחה ברווחים לכל אורך שנת 2001.

בלוקבאסטר - היהלום שבעסקי ויאקום

לפני מספר שבועות הודיעה ויאקום (סימול VIA) כי החליטה לזנוח את תוכניתה לפצל את עסקי בלוקבאסטר. חברת המדיה הגדולה, המפעילה את MTV ו-VH1, הודיעה בעבר על תוכניתה לפצל את רשת חנויות הווידיאו, אך נשיא החברה, מל קרמאזין, הדגיש כי התוכנית הזאת נזנחה כליל, לאור ההצלחה של הרשת.

ויאקום, המחזיקה ב-82.3% ממניות בלוקבסטר, ניסתה במהלך השנה האחרונה לפצל את עסקי רשת השכרת קלטות הווידיאו, אך לנוכח תנאי השוק הגרועים וירידת ערך המניה, בחרה להמתין. ההתאוששות של בלוקבסטר הגיעה, ובגדול. מניית החברה נסקה ביותר מ-50% מתחילת השנה, ולאור השינוי לטובה הקיצוני החליטה החברה להשאיר את עסקי השכרת הקלטות ברשותה.

"בלוקבאסטר גרפה נתח שוק ניכר ועסקיה מראים צמיחה", אמר קרמאזין, והדגיש כי בויאקום כעת מאוד נלהבים מההשלכות העתידיות של צמיחה זו. לאור הכרזה זו גוברות ההערכות כי ויאקום תנסה לרכוש חזרה את 17.7% ממניות בלוקבאסטר הנמצאים בידי הציבור.

ויאקום רכשה את בלוקבאסטר בשנת 1994 מתוך הנחה כי תהיה "פרה חולבת" שתזרים מזומנים שיעזרו ברכישת עסקי התקשורת של פארמונט באותה שנה. אך במקום לספק מזומנים, החברה ייצרה הפסדים, נתח השוק שלה הצטמצם, המזומנים שלה אזלו והיא משכה את מניית ויאקום למטה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully