וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק המט"ח: הזינוק בנאסד"ק תמך בהמשך התחזקות השקל - היציג ירד ל-4.1630 שקלים

ליאור כגן

19.4.2001 / 18:37

השקל התחזק בכ-1% בשני ימי המסחר האחרונים; בנק אגוד: פריצת רמת ה-4.15 שקלים כלפי מטה תסמן שינוי מגמה

הזינוק שנרשם אתמול בנאסד"ק גרם להמשך מגמת הייסוף בשקל, והבוקר, עם פתיחת המסחר ירד הדולר לרמה של 4.1510 שקלים, שתי אגורות פחות מהשער היציג שנקבע אתמול. ואולם, ברמות אלו הופיעו קונים שהזרימו ביקושים והעלו את שער הדולר מעל לרמה של 4.16 שקלים. שערו היציג של הדולר נקבע על 4.1630 שקלים, ירידה של 0.19% מהיציג שנקבע אתמול.

הירידה בדולר לרמה של 4.15 שקלים בפתיחת המסחר נותנת ביטוי נוסף לתנודתיות הגבוהה בשוק המט"ח, תוצאה של המתיחות הבטחונית ואי היציבות של השווקים הפיננסיים.

רק לפני יומיים עלה שערו של הדולר לרמה של 4.203 שקלים, בהשפעת האירועים הבטחוניים (ירי מרגמות על ישובים יהודיים, כניסת צה"ל לעזה) ואז נראה היה כי הוא בדרך לפרוץ את רמת ה-4.24 שקלים. אולם הודעתו המפתיעה של הנגיד בארה"ב על הפחתת הריבית הזניקה את השווקים בארה"ב וגרמה לייסוף בשקל.

לדברי סוחרים, התגובה של שוק המט"ח לעליות בנאסד"ק היתה מוגזמת. "אני לא מבין מי מכר ב-4.1520 שקלים. בכל מקרה, אני קניתי הרבה ברמות אלו", אמר אחד הסוחרים. יש לזכור כי גם בהפחתת הריבית (המפתיעה) הקודמת בארה"ב זינקו השווקים, אולם מהר מאוד שבה הפסימיות לשוק.

בבנק אגוד מעריכים כי שבירת רמת התמיכה של 4.15 שקלים תסמן שינוי מגמה במסחר בשקל - דולר. כלכלני הבנק מעריכים כי הדולר ינוע השבוע בטווח מחירים של 4.21-4.15 שקלים. בבנק לאומי אומרים כי אי הוודאות עדיין גבוהה, ולכן ממליצים לשמור על רמת הרכיב המט"חי בתיק המניות (20%).

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully