וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בי.וי.אר מגדילה את אחזקותיה בנקסוס ל-41% ומזרימה לה 2 מיליון דולר

גולן פרידנפלד

19.4.2001 / 18:58

לפני כ-3 שבועות הודיעה בי.וי.אר כי תגדיל את אחזקותיה בנקסוס מ-25% ל-34% על ידי המרת איגרות חוב שהיו ברשותה

חברת בי.וי.אר טכנולוגיות, הנשלטת על ידי כלל תעשיות ופועלים השקעות , הודיעה כי בכוונתה להגדיל את אחזקותיה בנקסוס ל-41%, וכי תשקיע בחברה כ-2 מיליון דולר לשם כך. השקעה זו משקפת לנקסוס מחיר מניה של 2.04 דולרים, הגבוה ממחיר השוק בכ-9%. המניה לעומת זאת מגיבה בשעה זו בירידות שערים והיא מאבדת 2.3%.

זו הפעם השנייה בתקופה של חודש שהנהלתה של בי.וי.אר מגדילה את החזקותיה בנקסוס. לפני כ-3 שבועות הודיעה בי.וי.אר כי החליטה להמיר למניות איגרות חוב של החברה המוחזקת נקסוס מערכות.

ההמרה מתייחסת לאיגרות חוב בסך של 2.5 מיליון דולר אשר הונפקו לבי.וי.אר בחודש יוני 1999. נקסוס הקצתה לבי.וי.אר כ-3.2 מיליון מניות, לפי יחס המרה של מניה אחת לכל 0.78 דולרים איגרות חוב, כך שלאחר ההמרה עלה שיעור ההחזקה של בי.וי.אר בנקסוס מ-25% ל-34%.

ירון שיינמן, מנכ"ל בי.וי.אר טכנולוגיות: "הביטחון שלנו בנקסוס נובע מהעתיד שאנו צופים לחברה, המתבסס על הגידול המשמעותי במכירותיה בדרום אמריקה, ישראל ובארה"ב. ההתעוררות בביקוש למוצרינו משוק השירות הציבורי בארה"ב והתפשטות המוצרים של נקסוס בארה"ב בכלל מחזקים עוד יותר את החלטתנו להשקיע בחברה".

BVR טכנולוגיות היא גם מחזיקת המניות העיקרית של 4 חברות נוספות: RT-SET, קורסמה, ברייטקום טכנולוגיה ויוניספייר.

נקסוס הודיעה לפני כשבועיים כי היא מתכוונת לבצע את גיוס של 5-3 מיליון דולר מבעלי מניותיה בתקופה הקרובה, לצורך מימון פעילותה בשנת 2001, ונראה כי מהלך ההשקעה של בי.וי.אר הוא חלק מכך. את שנת 2000 סיימה החברה עם כ-4.1 מיליון דולר בקופת המזומנים שלה.

החברה רשמה ברבעון הרביעי הפסד נקי של 14.4 מיליון דולר (מתוכו 13 מיליון במחיקת השקעות) או הפסד של 65 סנט למניה, לעומת הפסד נקי של 3.7 מיליון דולר או 28 סנט ברבעון המקביל. מחזור המכירות של נקסוס ברבעון הרביעי של 2000, לעומת זאת, גדל ב-480% לעומת שנת 1999 והסתכם ב-2.9 מיליון דולר

נקסוס הודיעה לאחרונה כי היא רוכשת את פעילותה של שותפתה האסטרטגית האמריקאית והמשווקת שלה, Global Wireless Holdings - חברה אמריקאית פרטית שהוקמה לצורך שיווק מערכות נקסוס באסיה ודרום אמריקה.

למעשה, בנובמבר 1999, כאשר ג'ורג' סורוס השקיע 15 מיליון דולר בנקסוס במסגרת גיוס כולל של 25 מיליון דולר, נקסוס התחייבה להשקיע ב-GWH. במסגרת ההסכם נקסוס שילמה 700 אלף דולר במזומן עבור הרכישה, והוסיפה לכך 500 אלף מניות רגילות שלה. שווי העסקה נאמד ב-1.18 מיליון דולר. לנקסוס שתי חטיבות עיקריות: האחת היא חטיבה המפתחת מערכות תקשורת אלחוטית דו כיוונית לאיתור רכבים ויישומי אבטחה אחרים, והשנייה מיועדת לקריאת מונים מרחוק. החברה נסחרת היום לפי שווי של פחות מ-25 מיליון דולר, וזאת לעומת שווי של 300 מיליון דולר בשיא.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully