וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים תובע מסקייגייט שבבעלות ד"ר שם טוב לוי 1.2 מיליון שקל

אמיר הלמר

19.4.2001 / 20:37

טוען כי החברה ערבה לחובות מוביילקום לבנק הנאמדים בכ-6 מיליון שקל; מוביילקום נמצאת בהליכי פירוק, לאחר שהפסיקה פעילותה בשנה שעברה ולאחר שבעליה, ד"ר לוי וז'אן פרידמן, הסתכסכו

בנק הפועלים הגיש היום בביהמ"ש המחוזי בתל אביב תביעה בסך 1.2 מיליון שקל כנגד חברת סקייגייט, שערבה לטענתו לחובות חברת מוביילקום, שבבעלות ד"ר שם טוב לוי וז'אן פרידמן.

חברת מוביילקום, שעסקה בפיתוח אנטנות קטנות מימדים ותקשורת לוויינים, עלתה לכותרות בעקבות סכסוך בין בעלי מניותיה - ד"ר שם טוב לוי, מקים החברה, והמשקיע בה, ז'אן פרידמן.

בחודש יולי שנה שעברה הגיש פרידמן תביעה נגד לוי בסך של 17 מיליון שקל, בטענה כי לוי שידל אותו להשקיע בחברה על בסיס מצגים כוזבים והבטחות שווא. פרידמן טען כי לוי למעשה רוקן את החברה מתוכן, והעביר את זכויות הקניין הרוחני של החברה לקבוצת סקייגייט, אותה ייסד לוי בהולנד.

לוי לעומתו טען אז בכתב ההגנה כי מדובר בתביעה קנטרנית ושקרית, שבאה להלך אימים על ממציאי הטכנולוגיה, ולהשתלט עליה במחיר שאינו הולם את ערכה, תוך הפרת התחייבויותיו של פרידמן כמשקיע. לטענת לוי, פרידמן לא עמד בדרישות המימון וניהל את ענייני הקבוצה בצורה קלוקלת, בניגוד עניינים ותוך הפרת אמון.

מאוחר יותר אף הוגשה בקשה על ידי עובדי החברה לפרקה בעקבות חובות של כ-1.8 מיליון שקל.

כעת כאמור, הגיש בנק הפועלים תביעה משלו כנגד חברת סקייגייט שבבעלות ד"ר לוי, בטענה שהיא ערבה מכוח כתב ערבות שחתמה לחובות מוביילקום לבנק עד לגובה של 300 אלף דולר. חובות מוביילקום לבנק הם כ-6 מיליון שקל.

טרם הוגש כתב הגנה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully