וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התוצאות המאכזבות של IES הביאו לקיצוץ של מיליון וחצי דולר בשווי עסקת רכישת השליטה בה

שלומי גולובינסקי

19.4.2001 / 11:13

התוצאות לרבעון הרביעי פורסמו לאחר חתימת ההסכם, שנחתם לפני שלושה חודשים בין משפחת שפיץ (המוכרת) לחברת ההשקעות אומגה

התוצאות העגומות איתם סיימה IES (איי.אי.אס) את הרבעון הרביעי של השנה (הפסד של 22 מיליון שקל) מקצץ את שוויה של עסקת מכירת השליטה בה, שנחתמה לפני שלושה חודשים בין משפחת שפיץ (המוכרת) לחברת ההשקעות אומגה, שבשליטת חיים גייר.

מחיר העסקה כעת קוצץ מ-3.6 דולר למניה ל-3.1 דולר למניה. במונחים כספיים, מדובר בהחזר של 1.74 מיליון דולר אותו אמורה משפחת שפיץ להחזיר לאומגה. בסיכומו של דבר, יוצא כי אומגה רוכשת את השליטה ב-IES ב-9.5 מיליון דולר.

בנוסף, סוכם כי אם תמכור IES את פעילות או מניות החברה הבת, IES אינטרקטיב, העוסקת בפיתוח מטווחים אלקטרוניים, במהלך השנה וחצי הקרובים, תמורת סכום העולה על ההשקעה הנקייה בה, תהיה משפחת שפיץ זכאית לפיצוי מסוים בגין רווחי ההון. משפחת שפיץ תקבל גם פיצוי אם תממש IES מניות של טריון (שקיבלה ממכירת קומבקוס לטריון) במחיר הגבוה מ-4 דולר, במהלך השנה הקרובה. הפיצוי יינתן גם במקרה שבו מחירי מניות טריון יעלו על 4 דולר למניה, במהלך שלושת ימי המסחר האחרונים בעוד שנה.

מניות IES נסחרות כיום לפי שווי שוק של 59 מיליון שקל. החברה סיימה את השנה החולפת עם רווחים נאים של 35 מיליון שקל, בעיקר עקב מימוש מניות טריון שקיבלה. הרווחים הגדולים איפשרו לבעלי השליטה בחברה להינות ממשכורות עתק של 3 מיליון שקל לכל אחד מבכירי החברה.

IES היא חברת השקעות, המחזיקה בין היתר בפעילות פיתוח של מאמן מולטימדיה, בהפעלת שירותי תחזוקה למערכות אלקטרוניות, ובבניין משרדים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully