וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: האופוריה בעקבות הורדת הריבית נמשכה; מניות ה-B2B זינקו בשיעור חד

דפנה מאור

19.4.2001 / 23:26

ורטיקל נט וקומרס וואן זינקו בקרוב ל-30%; סאן, טרנסמטה ומיקרוסופט עלו לקראת פרסום הדו"חות

האופוריה שהשתררה אמש בוול סטריט בעקבות הורדת הריבית המפתיעה של הבנק הפדרלי נמשכה גם היום. תרמו לאווירה החיובית גם הדו"חות המוצלחים של IBM (סימול IBM) , אפל (סימול AAPL) ו-AMD (סימול AMD) . לקראת פרסום דו"חותיהן הרבעוניים עלו גם מניות סאן מיקרוסיסטמס ומיקרוסופט , הענקית מרדמונד.

זינוקים חדים נרשמו היום במניות ה-B2B. העליות נרשמו בעקבות דו"ח מפתיע לטובה של חברת התוכנה הגדולה באירופה, SAP, ולקראת פרסום דו"ח רבעוני של קומרס וואן (סימול CMRC) .

קומרס וואן זינקה ב-34.28%, ורטיקל נט (סימול VERT) זינקה ב-29%. מתחרתה הראשית של קומרס וואן, אריבה (סימול ARBA) , הסתפקה בעלייה של 16.2%, בעוד i2 טכנולוג'יס (סימול ITWO) נפלה ב-0.35%, בעקבות תשקיף מאכזב שנתנה במקביל לדו"ח רבעוני שעמד בתחזיות.

קומרס וואן צפויה לדווח היום על הפסד רבעוני של 11 סנט למניה. אריבה, שתדווח מחר, צפויה לרשום הפסד של 20 סנט למניה ברבעון הראשון.

עליות נרשמו גם בעקבות דו"חות שפורסמו אמש. ענקית המחשבים IBM קפצה ב-7.48%, לאחר שפירסמה בתום המסחר אמש את תוצאותיה העסקיות. הרווח הנקי ברבעון הראשון עלה ב-15% והסתכם ב-1.75 מיליארד דולר או 98 סנט למניה - בהתאם לתחזיות האנליסטים. יצרנית המחשבים האישיים אפל (סימול AAPL) עלתה ב-12.86% לאחר שהיכתה את תחזיות האנליסטים.

לקראת פרסום דו"חותיה הרבעוניים עלתה מיקרוסופט ב-3.96%. לפי הערכותיו של האנליסט הנרי בלודג'ט ממריל לינץ', תעמוד החברה בתחזיות רווח של 43-42 סנט למניה. מנגד, ציין האנליסט כי ענקית התוכנה עלולה להחמיץ את יעדי ההכנסות של 6.4-6.3 מיליארד דולר ולרשום הכנסות של 6 מיליארד דולר בלבד.

סאן מיקרוסיסטמס עלתה ב-11.46%. יצרנית ציוד הרשתות תדווח גם היא היום לאחר הסגירה, והיא צפויה לרשום רווח של 7 סנט למניה.

יצרנית השבבים טרנסמטה (סימול TMTA) זינקה ב-34.43% לקראת פרסום הדו"ח הרבעוני שלה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully