וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

eBay מכה את התחזיות וצופה רבעונים חזקים בהמשך

דפנה מאור

20.4.2001 / 0:14

חברת המכירות הפומביות המקוונות רשמה צמיחה של 79% בהכנסות ורווח של 30.6 מיליון דולר

חברת המכירות הפומביות המקוונות eBay (אי.ביי) דיווחה על תוצאות גבוהות מהצפוי לרבעון הראשון. החברה רשמה רווח של 21.1 מיליון דולר, והצליחה לרשום צמיחה יפה ברווח ובהכנסות כאחד למרות ההאטה הכלכלית בארה"ב. כמו כן, הודיעה החברה כי היא צופה שבשני הרבעונים הקרובים יעלה הרווח על התחזיות הנוכחיות.

הרווח כולל הכנסות חד פעמיות היה 30.6 מיליון דולר או 11 סנט למניה, לעומת תחזיות לרווח של 8 סנט למניה. התוצאה מייצגת צמיחה של 5900% לעומת רווחי הרבעון המקביל. בשורת ההכנסות רשמה החברה צמיחה שנתית של 79% ל-154.1 מיליון דולר.

eBay לא הסתפקה ברבעון ראשון מוצלח, וגם הודיעה כי ב-2 הרבעונים הקרובים היא צופה להכות את תחזיות הרווח ב-15-10 מיליון דולר.

המכירות הגולמיות היו גבוהות בזכות פעילות ערה באתר. הגידול בבסיס הלקוחות היה גם הוא מהיר מהצפוי.

הצמיחה המרשימה של eBay, אחת מחברות הדוט.קום הבודדות שמזלן שפר עליהן למרות ההאטה הקשה בארה"ב, נבנתה על הקהל ההולך ומתרחב לשירותי המכירות הפומביות באתר שלה. פרשנים טוענים כי דווקא בזמנים קשים יש בחברות מסוגה של eBay התעוררות, מכיוון שאנשים מוכרים מוצרים יד שנייה כדי להרוויח מעט מזומנים.

ל-eBay תוכניות התרחבות בינ"ל מרשימות. בפברואר רכשה את eBazar הצרפתית, כחלק מחזון של הפיכתה ל"שוק פשפשים גלובלי", שאין לו מתחרה לא מקוון, בניגוד לאמזון.קום, המתחרה בחנויות ספרים "אמיתיות". אולם, אנליסטים חוששים כי העמלות הנמוכות יותר המקובלות בשווקים זרים ידללו את רווחיותה מפעולותיה בארה"ב.

מתחילת השנה עלו מניות eBay ב-54%, נכון לשער הסגירה היום.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully