וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אופנוייב: אנחנו עומדים בתחזיות, אבל ממשיכים לחוש בירידה בהזמנות מצד לקוחות

גיא ימין

19.4.2001 / 20:52

ב-WR האמברכט מורידים את ההמלצה למתחרתה של קומברס ל"קנייה" מ"קנייה חזקה"; מניית החברה כמעט ושילשה ערכה בשבועיים האחרונים

חברת אופנוייב (סימול OPWV) דיווחה אתמול על תוצאותיה לרבעון הראשון והצליחה לעמוד בהערכות האנליסטים. עם זאת דאגו באופנוייב להזהיר מפני ההאטה בכלכלה האמריקאית, שאת סימניה מתחילה החברה לחוות. סימנים אלה אינם צפויים על כל פנים לפגוע במכירות וברווח ל-2001, ואופנוייב מותירה על כנה את תחזית המכירות והרווח ל-2001: החברה חזרה על ההנחיה להכנסות של 640 מיליון דולר ברבעון הראשון, וצופה רווח של 46 סנט למניה.

בבית ההשקעות WR האמברכט, שהחל לכסות את מניית קומברס לפני מספר שבועות עם המלצת "קנייה", הורידו היום את המלצת הקנייה לאופנוייב ל"קנייה" מ"קנייה חזקה", והסבירו הורדה זו בחששות כי בטווח הקצר תיפגע החברה מירידה בצבר ההזמנות מצד לקוחותיה. האנליסטים פטר פרידלנד וניל דושי מוסיפים כי ברבעון הראשון לא הציגה אופנוייב צמיחה בצבר ההזמנות, לעומת צמיחה בין-רבעונית של כ-12% בכל אחד מארבעת הרבעונים האחרונים.

קומברס ואופנוייב - התחרות מתחזקת

כאמור, כשמוזכר שמה של אופנוייב, גם קומברס נכנסת לתמונה. שתי החברות מתחרות בתחום פיתוח שירותי ערך מוסף לספקיות שירותי תקשורת מצד לקוחותיה, כך שהודעותיה של אופנוייב נבחנות בקפידה על ידי קומברס. אופנוייב, תוצר מיזוג בין פון.קום וסופטוור.קום, מנסה גם להגביר את התחרות בשוק המסרים המאוחדים, אך דווקא שם היא חוזה האטה מצד הלקוחות בארצות הברית. במצבן של ספקיות התקשורת שם, שמחה אופנוייב לבשר כי 60% מהכנסותיה ברבעון הראשון באו מאירופה ואסיה.

נראה כי לאחרונה התחרות בין שתי החברות הולכת ומתעצמת. בסוף השבוע האחרון הודיעה אופנוייב על חתימת חוזה עם חברת סלקום לאספקת גייטווייס לגישה סלולרית לאינטרנט, שירות שצפויה סלקום להציע ללקוחותיה החל מהרבעון הנוכחי. קומברס פועלת בתחום הגייטווייס באמצעות אקסלינק שרכשה, כאשר הגייטויי שפיתחה אקסלינק עומד בין רשתות טלפוניה מבוססות סוויצ'ינג לרשתות IP.

העליות - גם בעקבות החוזה עם סלקום

אופנוייב שמה לה ליעד להפוך לחברה השליטה העולמית בתחום המסג'ינג. החברה מגבירה את התחרות בשוק המסרים המאוחדים וחברה לסטארט אפ הישראלי CTI בריבוע, שהחל לספק לה שירותי מסרים מאוחדים. זאת לאחר שבמהלך השנה שעברה ניהלה קומברס משא ומתן מתקדם לרכישת CTI בריבוע, שלא יצא לפועל. מניית אופנוויב כמעט שילשה את ערכה מאז תחילת אפריל, וממחיר של כ-14 דולר ב-4 בחודש, היא נסחרת עתה בערך של יותר מ-37 דולר. בהאמברכט סבורים כי החוזים עם סלקום ועם חברת KG טלקום בטייואן אחראים במידה רבה לזינוק שביצעה המניה. קומברס עצמה רשמה עלייה של 50% באותו פרק זמן. החברה תפרסם את דו"חותיה הרבעוניים רק בעוד מספר שבועות, תקופה ארוכה מספיק לברר האם ההאטה אותו ציינה אופנוייב תשפיע גם עליה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully