וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המסחר לאחר הסגירה: נמשכו עליות השערים במניות הטכנולוגיה; סאן מיקרוסיסטמס זינקה ב-12%

גיא צ'אק

20.4.2001 / 9:02

מניותיה של נורטל עלו ב-3.4% על אף שדיווחה על תוצאת גרועות והודיעה על קיצוצים נרחבים

עליות השערים במגזר הטכנולוגיה נמשכו גם לאחר הסגירה בוול סטריט. תוצאותיה החיוביות של מיקרוסופט נתנו את הטון לעליות. ענקית התוכנה הפתיעה לטובה את וול סטריט עם תוצאות שעלו על התחזיות; דיווחה על רווח של 2.45 מיליארד דולר ברבעון הראשון, לעומת 2.39 מיליארד דולר ברבעון המקביל. המניה עלתה ב-10.4% במסחר לאחר הסגירה.

יצרנית ציוד התקשורת הקנדית נורטל דיווחה על תוצאות גרועות מהצפוי לרבעון הראשון של 2001. הפסדי החברה הסתכמו ב-385 מיליון דולר, או 12 סנט למניה, לעומת תחזיות להפסד של 11 סנט למניה. יתר על כן, החברה הודיעה על קיצוצים נרחבים נוספים בשורותיה, שיביאו את סך הקיצוצים ל-20 אלף משרות. על אף ההודעה עלו מניותיה של נורטל ב-3.4%.

סאן מיקרוסיסטמס דיווחה אתמול על רווח של 7 סנט למניה ברבעון הראשון של השנה - סנט אחד יותר מתחזיות האנליסטים המונמכות. יצרנית שרתי הרשת, אשר פירסמה אזהרת רווח לתוצאות הרבעון, איכזבה בשורת ההכנסות. החברה רשמה הכנסות של 4.1 מיליארד דולר ברבעון הראשון - עלייה של 2% לעומת הרבעון המקביל. התחזיות המוקדמות היו לצמיחה של 10% בהכנסות. במסחר לאחר הסגירה הוסיפה מניית החברה 12%.

בתחום האינטרנט שלטה, גם כן, מגמה חיובית בעקבות הדו"ח של eBay (אי.ביי) . חברת המכירות הפומביות המקוונות דיווחה על תוצאות גבוהות מהצפוי לרבעון הראשון. חברת האינטרנט רשמה רווח של 21.1 מיליון דולר, והצליחה לרשום צמיחה יפה ברווח ובהכנסות כאחד למרות ההאטה הכלכלית בארה"ב. כמו כן, הודיעה ebay כי היא צופה שבשני הרבעונים הקרובים יעלה הרווח על התחזיות הנוכחיות. המניה קפצה ב-16% לאחר הסגירה בעקבות עליות של 9% במסחר הרגיל.

יצרנית המוליכים למחצה, טרנסמטה (סימול TMTA), הודיעה אתמול על צמצום הפסדיה ברבעון הראשון ב-2001 לעומת התקופה המקבילה, ובתחום תחזיות האנליסטים. המניה קפצה ב-15% בעקבות מסחר תנודתי ביותר. במסחר הרגיל המריאה טרנסמטה ב-35%.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully