וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנויי סלקום אינם יכולים ליהנות מתעריפים בינלאומיים מוזלים

הארץ

20.4.2001 / 8:59

פלאפון ופרטנר מאפשרות למנוייהן להתקשר לחו"ל לפי התעריף הנמוך למנויים משויכים; בסלקום המנויים מחויבים בתעריף הגבוה בדרך כלל ב-25%-20%

מאת הדר חורש

מנויי סלקום המבקשים להתקשר לחו"ל, אינם יכולים ליהנות מהתעריף המוזל למנויים קבועים של חברות התקשורת הבינלאומית, והם מחויבים בתעריף הגבוה בדרך כלל ב-25%-20% מתעריף החיוג הבינ"ל למנויים "משויכים". פלאפון ופרטנר מאפשרות למנוייהן להתקשר לחו"ל לפי התעריף הנמוך למנויים משויכים.

שלוש חברות התקשורת הבינלאומית מציעות שני סוגי תעריפים: תעריף אחד ללקוחות קבועים (שהודיעו שהם משייכים את עצמם לחברה מסוימת ומשתמשים בשירותיה באופן בלעדי). תעריף אחר, היקר יותר בעשרות אחוזים, הוא תעריף ללקוחות מזדמנים. לקוחות אלה משלמים תעריף בסיסי יקר יותר, וגם אינם נהנים ממבצעים מיוחדים שעורכות החברות ללקוחות משויכים.

הסיבה לבעיה היא ככל הנראה בתוכנת החיוב (בילינג) הבלתי מתאימה של סלקום. התוכנה מונעת מהחברה לגבות מהמנויים שני סוגי תעריפים לשיחות בינלאומיות. החברה רכשה לא מכבר תוכנת חיוב חדשה, ואולם לא ברור עדיין אם החלפת התוכנה תפתור את הבעיה.

דוברת סלקום, שאישרה אתמול את הידיעה, אמרה: "ב-99' היתה סלקום ערוכה לחייב את לקוחותיה לפי תעריף לקוחות משויכים. ואולם אז התברר כי החברות המספקות שירות שיחות בינלאומיות, אינן ערוכות לכך. אנחנו מודעים לבעיה, ופועלים כדי לתת לה פתרון זמני. מאוחר יותר תיפתר הבעיה באמצעות תוכנת הבילינג החדשה".

בחברות התקשורת הבינ"ל אומרים, כי חלקם של המתקשרים לחו"ל בטלפון הסלולרי עולה בהתמדה, והוא נאמד ב-50%-15% מסך השיחות היוצאות. עם זאת, נראה כי סלקום עצמה אינה נפגעת באופן מהותי מהליקוי בתוכנת החיוב, שכן מרבית ההכנסות מהחיוג לחו"ל זורמות לחברות התקשורת הבינ"ל. סלקום עצמה עשויה לבקש רישיון לאספקת שירותי תקשורת בינלאומית.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully