וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת האינטרנט הסלולרי גונקסט החלה לגבות תשלום על גלישה באתרים נבחרים

הארץ

20.4.2001 / 9:40

מנכ"ל גונקסט, הרצל עוזר: השירותים תמורתם החלה גונקסט לגבות תשלום באפריל הם שירותי מודיעין טלפוני, מידע על תנודות השערים בבורסה ושירותי הזמנת מוניות

הדר חורש

חברת האינטרנט הסלולרי גונקסט מתחילה לגבות כסף מהגולשים לאתרים נבחרים; גונקסט נשלטת על ידי פלאפון (51%) וחברת סאני קום (49%) . החברה מספקת שירותים סלולריים למנויי פלאפון, ומתכוונת לספק שירותים ללקוחות החברות הסלולריות האחרות.

שירותיה של גונקסט ניתנים בסיוע כמאתיים ספקי תכנים. בין היתר מספקת החברה מידע פיננסי, משחקי טריוויה, שירותי מודיעין טלפוני (דפי זהב ו-144) חדשות בתחומים שונים, ושירותי מסחר כמו איתור עסקים.

מקור ההכנסה העיקרי של החברה עד כה היו דמי מנוי בסך 12 שקלים לחודש ששילמו המצטרפים. לחברה 90 אלף מנויים, מרביתם כבר החלו לשלם דמי מנוי (השירות ניתן חינם למצטרפים חדשים בחודשיים הראשונים).

מנכ"ל גונקסט, הרצל עוזר, אמר אתמול כי השירותים תמורתם התחילה גונקסט לגבות תשלום באפריל הם שירותי מודיעין טלפוני (50 אגורות לשאילתה), מידע על תנודות השערים בבורסה (שקל אחד לכל כניסה) ושירותי הזמנת מוניות (85 אגורות). "בחרנו בשירותים שהמנוי מוכן לשלם עבורם, הסביר עוזר.

החברה התחייבה עם הקמתה להתחלק בהכנסות מהמנויים עם העסקים המספקים שירותים למנויים, על פי מודל שמפעילה חברת התקשורת היפנית NTT DoCoMo. ואולם עד כה לא הודיעה גונקסט כיצד היא מתכוונת להעביר לספקיה הכנסות.

בחברת גונקסט הושקעו עד כה כחמישה מיליון דולר. חלק ניכר מההשקעה כבר הוחזר לחברת פלאפון, באמצעות זמן האוויר שמנויי האינטרנט הסלולרי צורכים על מנת להיכנס לאתרים.

עם זאת, ההכנסות מזמן אוויר לא מהוות הכנסה לשותף השני בחברה, חברת סאני שבשליטת אילן בן דב. סאני הרוויחה בעיקר מהחלטתה של פלאפון לרכוש ולסבסד מכשירים סלולריים המותאמים לאינטרנט.

פלאפון החליפה עד כה עשרות אלפי מכשירים במכשירים המאפשרים תקשורת אינטרנט, וכמעט כולם נרכשו מחברת סמסונג, באמצעות סאני, המשווקת הבלעדית של מכשירים סלולריים מתוצרת סמסונג בישראל.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully