וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הושג הסכם בתדיראן מוצרי צריכה; ההסתדרות: הסכסוך לא הסתיים

הארץ

20.4.2001 / 9:56

בימים הקרובים יחל משא ומתן בין הסתדרות עובדי המתכת למנכ"ל החברה החדשה, זאב בירנבוים, והסמנכ"ל אלי ערן, לגבי שינויים שההנהלה מבקשת להכניס להסכם הקיבוצי

חיים ביאור

הסתדרות עובדי המתכת, החשמל והאלקטרוניקה, והנהלת תדיראן מוצרי צריכה , חתמו אתמול על הסכם על גובה הפיצויים שישולמו לעובדים שיפוטרו מהחברה, עקב מיזוג פעילויות השירות והסחר עם חברת אמפא.

ממלא מקום מזכ"ל הסתדרות עובדי המתכת, דורון עזרא, אמר אתמול כי חתימת ההסכם היא בגדר התקדמות לקראת הסדרת יחסי העבודה בחברה. עם זאת הודיע עזרא כי סכסוך העבודה שעליו הוכרז עומד בעינו, וזאת עד שיוסדרו מחלוקות אחרות בין הסתדרות עובדי המתכת להנהלת החברה החדשה שהוקמה בעקבות המיזוג.

ההסכם שנחתם אתמול קובע כי 30 העובדים שיפוטרו מהחברה בעשרת הימים הבאים, יקבלו פיצויי פיטורים בשיעור 250% מהשכר המשולב, בצירוף פיצויים הצבורים לזכותם בקרן מבטחים - ובסך הכל בשיעור של 322%. עובדים שיפרשו עד אפריל 2002 יפוצו בשיעור של 220% אם הם מועסקים כטכנאי חוץ, ובשיעור של 200% אם הם מועסקים בתפקידים אחרים.

בימים הקרובים יחל משא ומתן בין הסתדרות עובדי המתכת למנכ"ל החברה החדשה, זאב בירנבוים, והסמנכ"ל אלי ערן, לגבי שינויים שההנהלה מבקשת להכניס להסכם הקיבוצי. הסתדרות עובדי המתכת מתנגדת לשינויים.

למרות ההסכם שהושג עם תדיראן מוצרי צריכה, הנהלת החברה עדיין לא ביטלה את מכתבי הפיטורים שהוציאה ל-220 מעובדיה בסוף מארס.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully