וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים ממליץ להגדיל את האחזקות במניות "הכלכלה הישנה" דוגמת רשתות השיווק וחלק מחברות התעשייה

גולן פרידנפלד

20.4.2001 / 10:21

בשוק המט"ח צופים בבנק כי התנודתיות תימשך ותביא בסופו של דבר להתחזקותו של הדולר

כלכלני בנק הפועלים ממליץ להגדיל באופן מתון את אחזקותיו במניות "הכלכלה הישנה", דוגמת מניות רשתות השיווק וחלק מחברות התעשייה. בנוסף, ממליצים בבנק למשקיעים בעלי אורך נשימה, ומשקיעים אוהבי סיכון להשקיע גם במניות בתחום הטכנולוגיה, אולם בסלקטיוויות גבוהה ובמינון נמוך.

בבנק מעריכים כי ישנם מספר גורמים שצפויים להשפיע על שוק המניות לחיוב: ראשית, ישנו צפי להורדת ריבית על ידי הנגיד, לנוכח רמות האינפלציה הנמוכות השוררות במשק, והנמוכות מהיעד הממשלתי, בנוסף להורדת הריבית בארה"ב (שמגדילה את פער הריביות).

גורם נוסף שישפיע על שוק ההון לחיוב בטווח הזמן הקצר הוא המשך הצעות הרכש והרכישות מצדם של בעלי עניין, המצביעות על רמת המחירים הסבירה בשוק. פרמטר נוסף שעתיד להשפיע לחיוב, הוא המשך מגמת העליות בבורסות ארה"ב ובעולם, כפי שקרה בשבוע המסחר האחרון.

להערכת כלכלני הבנק גל האלימות, הדו"חות הכספיים החלשים לרבעון הראשון של 2001 והאפשרות שנפתחה לאחרונה בפני חברות הביטוח להשקעה בשווקים בחו"ל,ימתנו את ההשפעות החיוביות שצוינו לעיל.

לגבי שוק המט"ח, סבורים בבנק כי הוא צפוי לסבול בשבוע הקרוב מתנודתיות, לנוכח המצב הבטחוני הרגיש, וכי בסופו של דבר תנודתיות זו תביא להתחזקות מסוימת בשערו של הדולר. לכן ממליצים בבנק להחזיק מרכיב מט"חי של 15% מתיק ההשקעות, ואף לנצל פיחותים על מנת להגדילו. בנוסף סבורים בבנק כי בעקבות התחזקותו של הדולר בעולם, מוצע להקטין את משקלו של הרכיב הצמוד לדולר, ולהגדיל את החלקים הצמודים ליורו.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully