וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מימושי רווחים בפתיחה שולחים את הנאסד"ק לירידה של 1.3%; נטמנג' צונחת ב-23%

רמי קפלן

20.4.2001 / 16:38

מימושי הרווחים חרף דו"חות טובים שפורסמו היום; נטרו מאבדת 14% ואורכית מוסיפה 11% בהמשך לדו"חות מאתמול

סוחרי וול סטריט פתחו את יום המסחר במימושי רווחים, למרות הדו"חות הטובים שהתפרסמו אתמול והיום, ושלחו את מדד הנאסד"ק לירידה של 1.3% בפתיחה. מדד הדאו ג'ונס יורד כעת 0.7%.

בקרב הישראליות בולטות מניית נטמנג' שצונחת בפתיחה ב-23% על רקע פרסום דו"חותיה, מניית נטרו שמאבדת 14%, ומניית אורכית שממשיכה עלייה מאתמול, הפעם ב-11%.

סקירת טרום פתיחה

המומנטום החיובי שאיפיין את וול סטריט בשלושת הימים האחרונים, צפוי להגיע היום לכדי מיצוי כנראה, כפי שניתן להסיק ממגמת החוזים העתידיים על מדד הנאסד"ק הנסחרים כעת בירידה בת אחוז בערך. אחרי שלושה ימים של עלייה שהסתכמה ב-15%, צפויים היום לפחות בפתיחה מימושי רווחים.

זאת חרף מספר דו"חות חשובים שפורסמו אתמול והיום, אשר הציגו תוצאות חיוביות מפתיעות. מיקרוסופט הפתיעה לטובה כאשר דיווחה על רווח של 2.45 מיליארד דולר ברבעון הראשון, לעומת 2.39 מיליארד דולר ברבעון המקביל. יצרנית התוכנות המובילה הפריכה כך את הציפיות ממנה לשורה עליונה מאכזבת. בשורת הרווח למניה רשמה החברה 44 סנט, לעומת תחזיות ל-42 סנט.

הפתיעו לטובה גם סאן מיקרוסיסטמס , שדיווחה אתמול על רווח של 7 סנט למניה ברבעון הראשון של השנה - סנט אחד יותר מתחזיות האנליסטים המונמכות; eBay (אי.ביי), חברת המכירות הפומביות המקוונות, אשר הציגה תוצאות יפות וצופה תוצאות יפות גם בהמשך השנה; ויצרנית ציוד הסלולר נוקיה (סימול NOK) אשר היכתה הבוקר אף היא את תחזיות האנליסטים.

על החדשות הטובות מעיבות מנגד בשורות רעות מצד נורטל , יצרנית ציוד התקשורת הקנדית, אשר הפסידה יותר מן הציפיות ברבעון והודיעה על פיטורין מתוכננים של 20 אלף מאנשיה.

מניית esim (אי-סים) מזנקת עתה ב-19% בבורסות האלקטרוניות לאחר שדיווחה על חוזה חדש עם חברת סייקו (Seiko) להספקת מערכות סימולציה ומדריכים (manuals) אינטראקטיוויים, ל-16 ממוצריה של סייקו. המדריכים יוצגו על גבי אתר האינטרנט של סייקו וידריכו את המשתמשים במוצריה, מילונים לסוגיהם בעיקר.

חברות הישראליות נוספות הבולטות כעת במסחר שלפני הפתיחה הן מניית אמדוקס שעולה ב-2.2%, מניית מרקורי שיורדת ב-1.5%, ןמניית קליקסופטוור שמשילה לא פחות מ-18.7% מערכה כעת ונסחרת במחיר של דולר.

חברת נטמנג' פירסמה את דו"חותיה הכספיים היום ודיווחה על הכנסות של 21.7 מיליון דולר ברבעון הראשון, לעומת 27.4 מיליון ברבעון המקביל, שנה שעברה.

ההפסד עמד על 5.2 מיליון דולר או 8 סנטים למניה, לעומת הפסד של 7.4 מיליון דולר המשקף הפסד של 12 סנט למניה ברבעון המקביל. ברבעון הקודם הרוויחה החברה 2 סנט למניה. מניית נטמנגק זינקה אתמול ב-13% בציפייה לדו"חות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully