וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טלקום איטליה משקיעה 2 מ' ד' ב-VirtualSelf

שירות TheMarker.com

20.4.2001 / 13:41

העסקות האחרונות בהיי-טק ובהון סיכון הישראליים

19 באפריל 2001

קומרסמיינד ממשיכה לצמצם את מצבת כוח האדם

קומרסמיינד, המתמחה בבניית אתרי מסחר אלקטרוני על בסיס פלטפורמה שפיתחה, מעסיקה כיום כ-40 עובדים לעומת כ-55 עובדים לפני כחודשיים.

באמצע פברואר תיכננה החברה לגייס 5-4 מיליון דולר לפי שווי של כ-25 מיליון דולר לפני הכסף, אך התוכנית לא יצאה אל הפועל. תחת זאת גייסה החברה מכל בעלי המניות הקיימים וממשקיעים חדשים, כולם משקיעים פרטיים (Angels) "סכום שמטרתו להביא את החברה עד לגיוס הבא", כפי שנמסר מהחברה, אך לא נמסר באיזה סכום מדובר.

בזק השלימה השקעה של מיליון דולר בקומפינט לפי שווי של 5.9 מ' ד'

בזק השלימה את ההשקעה בקומפינט, החברה הבת של חברת קומפי המפתחת מערכות מיחשוב אינטראקטיוויות, בתמורה ל-17% ממניותיה.

לבזק ניתנה אופציה להגדיל את ההשקעה על ידי השקעה נוספת של 526 אלף דולר, תמורת 5% נוספים ממניות קומפינט. ההשקעה של בזק היא במסגרת החלטת הדירקטוריון להשקיע 60 מיליון שקל באופן ישיר בסטארט אפים. בהחלטה של בזק, מלפני מספר חודשים צוין כי כל השקעה בנפרד לא תעלה על 20 מיליון שקל.

שרפ"ק טכנולוגיות הובילה השקעה של 7.3 מ' ד' ב-Voltaire הישראלית

שרם פודים קלנר טכנולוגיות, בה מחזיקה שרפ"ק בשיעור של כ-70%, הובילה גיוס של 7.3 מיליון דולר בחברת Voltaire, מתוכם השקיעה החברה וגופים הקשורים אליה 2.75 מיליון דולר. סכום זה כולל השקעה של 1.75 מיליון דולר שהשקיעה שרפ"ק טכנולוגיות באופן ישיר, חצי מיליון דולר השקיעה חברת דנבאר טכנולוגיות , בה מחזיקה שרפ"ק טכנולוגיות ב-8%, והיתרה מיוחסת להלוואת בעלים. ההשקעה ב-Voltaire נעשתה לפי שווי של 11.5 מיליון דולר לפני הכסף.

תמורת השקעתה בחברה, תקבל שרפ"ק טכנולוגיות מניות בכורה שיהוו כ-10.9% מהון המניות של Voltaire, ודנבאר טכנולוגיות תקבל 13.3% מהון המניות (מניות רגילות).

ביוטא וביו ג'לס ישתפו פעולה בפיתוח דבקים רפואיים

חברת ביוטא מחממת הטכניון, החברה הממשלתית לחקר ימים ואגמים לישראל והטכניון ישתפו פעולה עם מדענים מאירופה ומארה"ב ועם חברת ביו ג'לס מאיסלנד במסגרת קונסורציום שיפתח דבקים לשימוש רפואי המופקים מאצות ים.

לדברי מרסל שטאון, מנכ"ל איסר"ד, המינהלת הישראלית לתוכנית המו"פ החמישית של האיחוד האירופי, שווי השוק הפוטנציאלי לדבקים רפואיים נאמד ב-2.5 מיליארד דולר בשנה ונמצא בעלייה.

18 באפריל 2001

טלקום איטליה משקיעה 2 מ' ד' בסטארט אפ VirtualSelf

טלקום איטליה לאב, חברה בת של טלקום איטליה, המשקיעה בחברות סטארט אפ בתחום הטכנולוגיה, משקיעה 2 מיליון דולר בסטארט אפ הישראלי המספק פלטפורמות לניהול מידע.

VirtualSelf דיווחה גם על שיתוף פעולה עם מספר חטיבות של טלקום איטליה בפיתוח פלטפורמות. בעקבות ההשקעה בוירצ'ואל-סלף - הראשונה של טלקום איטליה לאב בחברה ישראלית - תקבל טלקום איטליה שני נציגים במועצת המנהלים של הסטארט אפ.

אורן סמיקונדקטור גייסה 8 מ' ד' מסוני ומבעלי המניות הקיימים

את סבב הגיוס הובילה ענקית האלקטרוניקה היפאנית Sony, שהיא גם שותפה אסטרטגית של אורן סמיקונדקטור, עם השקעה של 5 מיליון דולר. השתתפו בסבב גם בעלי המניות הקודמים, ובהם קרן ההון סיכון Partners Defta, חברת אלרון, Goldtron Group, והחברה לישראל.

ג'אנגו השלימה סבב גיוס של 7 מ' ד' מטלסופט, אינטל קומיוניקיישנס, ואינפיניון ונצ'רס

השווי שלפיו נערכה ההשקעה לא נמסר, אך ככל הידוע עמד על כ-30 מיליון דולר. הסכם ההשקעה בג'אנגו כולל גם התחייבות מצדה לפתח גירסה של המוצר שלה, שתותאם במיוחד לערכת השבבים (chipset) שמפתחת אינפיניון עבור מערכות גישה בפס רחב בנות הדור הבא, ועבור ארכיטקטורת ה-IXA של אינטל.

ג'אנגו עוסקת בפיתוח מערכת הפעלה לשערי גישה (gateways) לבתי מגורים. המערכת, המכונה OpenRG, מבוססת תוכנה ונועדה לשילוב במתכונת OEM על גבי מוצריהם של יצרני gateways לבנייני מגורים ולמשרדים קטנים וביתיים (SOHO) .

נסגרה חברת הסטארט אפ SEASand

SEASand, שפיתחה תוכנה המאפשרת לגולשים באינטרנט להמליץ על מוצרים, העסיקה בשיאה כ-18 עובדים והפעילה משרדים בארה"ב ובישראל. החברה הודיעה למנוייה כי מה-19 באפריל יחדל השירות שהיא מספקת לעבוד, ועליהם להסיר את התוכנה ממחשביהם.

17 באפריל 2001

דאגה מיכולתן של קרנות ההון סיכון להשלים גיוסים

בתעשיית ההון סיכון הישראלית מודאגים מיכולתן של הקרנות להשלים את גיוסי ההון עליהם הצהירו ב-2000. עולה שכ-20 קרנות הון סיכון ישראליות נמצאות כיום בהליכי גיוס של כ-2.5 מיליארד דולר, כאשר מיליארד דולר מהם עדיין חסרים.

מנהלי קרנות מדווחים על קשיים עצומים בגיוסי הון השנה ומעריכים כי כמעט אף קרן ישראלית - למעט קרן סטאר שהשלימה באחרונה גיוס של 400 מיליון דולר, והקרן הישראלית של סקויה שהשלימה גיוס של 150 מיליון דולר - לא הצליחה לגייס בארבעת החודשים הראשונים של 2001 סכומים משמעותיים, וכי הסיכוי שהקרנות יצליחו לגייס יחד את מיליארד הדולר הנותרים - קלוש.

16 באפריל 2001

רייטק גייסה 4.5 מ' ד'

חברת הסטארט אפ הישראלית רייטק (Rayteq Photonic Solutions) הודיעה כי גייסה 4.5 מיליון דולר בסבב הגיוס הראשון שלה מקרנות ההון סיכון פולריס ואסנד. זוהי הסגירה הראשונה בסבב שנועד לגייס 6.75 מיליון דולר. רייטק קיבלה מימון ראשוני בסך של מיליון דולר ממשקיעים פרטיים.

רייטק מפתחת משאבות ומגברים אופטיים של הדור הבא, המאפשרים הרחבה משמעותית של קיבולת רשתות טלקום עכשוויות ועתידיות.

EZchip: התחלנו בפיתוח מעבד הרשת הבא לקצבים של 40 ג'יגהביט בשנייה

חברת הסטארט אפ הישראלית הודיעה כי בימים אלו מתחילים צוותי המחקר והפיתוח שלה בפיתוח המוצר הבא שלה, מעבד רשת שיטפל בכל 7 השכבות של הרשת ויעבוד בקצבים של 40 ג'יגהביט בשנייה. המעבד יהיה המוצר השני במשפחת המוצרים של EZchip ויכונה בהתאם: NP-2.

במקביל, הודיעה החברה כי פיתוח המוצר הראשון שלה, הNP-1-, מעבד רשת דומה שמיועד לפעול בקצבים של עד

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully