וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אריבה עמדה בקצה הנמוך של התחזיות: הכנסותיה עלו ב-126% והגיעו ל-91 מ' ד'

גיא צ'אק

20.4.2001 / 17:04

לאחרונה פירסמה החברה אזהרת רווח והעלתה את תחזית ההפסד למניה מ-5 סנט ל-20 סנט; המניה מגיבה לדו"ח בעליות של 7%

יצרנית התוכנה ל-B2B, אריבה (סימול ARBA) , פירסמה לפני תחילת המסחר את תוצאותיה העסקיות לרבעון הכספים השני, שהסתיים ב-31 במארס 2001. הכנסותיה של החברה עלו ב-126% והגיעו ל-91 מיליון דולר ואילו ההפסד הסתכם, כצפוי, ב-48 מיליון דולר או 20 סנט למניה. בתקופה המקבילה הפסידה אריבה 11.5 מיליון דולר או 6 סנט למניה.

בתחילת החודש הורידה אריבה את תחזיתה לרבעון והעריכה כי ההפסד למניה יסתכם ב-20 סנט ולא ב-5 סנט, כפי שסברו האנליסטים. האנליסטים ציפו שהחברה תרשום הכנסות של 120 מיליון דולר.

בעקבות התוצאות נראה כי אריבה ויתרה על ראשוניות בתחום ה-B2B, שכן קומרס וואן (סימול CMRC) , חברת תוכנת ה-B2B שזמן רב נחשבה כשנייה לאריבה, הצליחה לעבור את יריבתה משכבר הימים. גם בשווי שוק וגם במחיר מניה, קומרס וואן סוף סוף עברה את אריבה, שהוכתה קשות לאחר שפירסמה אזהרת רווח לפני שבועיים. כמו כן, צפויה קומרס וואן לעלות על אריבה בהכנסות השנה.

המצב היה שונה מאוד בקיץ שעבר, אז לקומרס וואן היה שליש משווי השוק של אריבה, שהסתכם ב-25 מיליארד דולר. כמובן, שוויין של שתי החברות הצטמק מעשרות מיליארדי דולרים למעט מעל מיליארד דולר.

שווי השוק של קומרס וואן עומד עתה על כ-1.8 מיליארד דולר ושל אריבה על 1.57 מיליארד דולר. מאז האזהרה של אריבה ב-2 באפריל, כי הכנסותיה ברבעון הראשון יסתכמו במחצית ממה שמצפים האנליסטים, וכי היא תרשום הפסד של 5 סנט למניה במקום רווח של 20 סנט למניה, המניות תפסו כיוונים נפרדים. קומרס וואן עלתה מאז ב-69.5%, למרות שפירסמה אזהרה משלה יומיים אחרי כן. אריבה, מצד שני, עלתה ב-41% בלבד.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully