וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אושרה תביעה נגזרת נגד בעלי השליטה ונושאי תפקידים בארית

הארץ

20.4.2001 / 11:25

התביעה אושרה לפני כחודש וחצי, אך החברה לא דיווחה על כך לבורסה בתל אביב או לנאסד"ק

אסף ברגרפרוינד

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר לבעלי מניות המיעוט בחברת ארית תעשיות להגיש תביעה נגזרת בשם החברה, נגד בעלי השליטה ונושאי תפקידים בה. האישור לבעלי מניות המיעוט ניתן על ידי שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ציפורה ברון, ב-4 במארס 2001, ואולם עד כה החברה לא דיווחה על כך לבורסה בתל אביב ולנאסד"ק.

הטענה המרכזית בכתב התביעה, שהוגש לפני כשנה וחצי, היא שבני שבתאי, בעל מניות בארית, גלעד שבתאי, יו"ר הדירקטוריון של החברה, ויורם אורון, שהיה יו"ר דירקטוריון חברת טלגייט ודירקטור בארית, גרמו לדילול אחזקותיה של ארית בנכס העיקרי שלה - חברת טלגייט. לטענת כתב התביעה, השלושה דאגו להעביר לידיהם את זכויות ארית להשתתף בהקצאת מניות שנעשתה בטלגייט, בתמורה השווה לכ-20% מהשווי האמיתי של המניות.

על פי כתב התביעה, שהוגש באמצעות עו"ד אמיר לבונטין, ביולי 1999 החזיקה ארית 24%מההון המונפק של טלגייט, שעסקה בייצור ופיתוח של מערכות להעברת טלפוניה ותקשורת נתונים על תשתיות רשתות הטלוויזיה בכבלים. בכתב התביעה נטען כי ביולי 1999 ביצעה טלגייט גיוס הון בהיקף של 11 מיליון דולר מבעלי המניות שלה, אך ארית העבירה את זכותה להשתתף בהקצאת המניות לאחים שבתאי וליורם אורון ללא תמורה, ובעקבות זאת דוללו אחזקותיה בטלגייט ל-9.5% ממניות החברה.

לטענת בעלי מניות המיעוט, ההנפקה בטלגייט בוצעה לפי שווי חברה של 20 מיליון דולר, בעוד שבאותה עת היה ידוע לאחים שבתאי וליורם אורון כי טלגייט צפויה להימכר בקרוב לטריון האמריקאית תמורת סכום של כ-100 מיליון דולר. התובעים טוענים כי לאור הסכמת החברה להעביר לשלושה את הזכות להשתתף בהקצאה של טלגייט, רכשו השלושה 52.5% מאחזקות ארית בטלגייט תמורת סכום 2 מיליון דולר, וכעבור כמה שבועות מכרו אותן תמורת 10 מיליון דולר, כחלק מהעסקה עם טריון.

בעלי מניות המיעוט טענו בכתב התביעה כי ההחלטה להעביר את זכותה של ארית להשתתף בגיוס ההון בטלגייט לשלושה ללא תמורה, נעשתה שלא כדין, שכן לא הובאה לאישור האסיפה הכללית של החברה, דבר המחויב על פי דין, שכן מדובר בעסקת בעלי עניין ושליטה בחברה.

שלושה שבועות לאחר אישור התביעה כתביעה נגזרת, מסרה השופטת החלטה נוספת, בה הבהירה לצדדים המעורבים כי בהחלטתה המקורית אכן נתנה רשות לבעלי מניות המיעוט לנהל את התביעה שהגישו כתביעה נגזרת. בעקבות זאת הגיש יורם אורון לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לביטול ההחלטה, באמצעות משרד עורכי הדין י. גורניצקי.

חברת ארית וגלעד שבתאי הגישו בקשת רשות לערער על החלטת השופטת לבית המשפט העליון, באמצעות עו"ד יורם כהן. בבקשות נטען כי החלטת השופטת לאשר את התביעה כתביעה נגזרת היתה מוטעית, מכיוון שלא ניתנה בהליך הראוי ומאחר שלא התמלאו כל התנאים המחייבים את אישור התביעה כנגזרת.

מנכ"ל ארית, סמי בכר, אישר כי החברה לא דיווחה לבורסה בתל אביב או לנאסד"ק על החלטת השופטת ברון לאשר הגשת תביעה נגזרת בשם החברה נגד בעלי השליטה ונושאי תפקידים בה. לדבריו, אין הוא רואה צורך בדיווח מיידי לבורסה, שכן אין מדובר בדבר מהותי, אלא בהחלטה זמנית שהוגש עליה ערעור לבית המשפט העליון. בכר ציין כי החברה דיווחה לבורסה כשהוגשה התביעה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully