וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת התעופה הלאומית במשבר

גיא רולניק

20.4.2001 / 12:49

האינתיפאדה וקריסת הנאסד"ק פגעו גם בהכנסות אל על

סנה: אם לא יינקטו צעדים כמו סגירת קווים - אל על עשויה להגיע בשנה הבאה למשבר נזילות

בראיון ל-TheMarker.com אומר שר התחבורה כי חברת התעופה הלאומית לא עומדת בפני בעיית נזילות משמעותית

"לאל על לא צפויה השנה בעיית תזרים מזומנים, אבל אם לא יינקטו צעדים השנה תיווצר בעיה בשנה הבאה", כך אומר הבוקר שר התחבורה אפריים סנה בראיון ל-TheMarker.com.

סנה אומר כי הבעיה העיקרית של אל על שגרמה לקריסה בהכנסות, היא האינתיפדה שהורידה את ההכנסות בחלק מהקווים ב-30% עד 50%. הבעיה השנייה היא מחירי הדלק הסילוני שעלו במהירות בחודשים האחרונים. "כל עלייה של סנט במחיר הדלק הסילוני מייקרת את עלויות הדלק של החברה ב-1.8 מיליון דולר", אמר סנה.

הבעיה השלישית של אל על היא קריסת הנאסד"ק שגררה משבר בחברות ההיי-טק, "הרבה חברות שעובדיהן ומנהליהן נהגו לנסוע במחלקת עסקים, עברו לטוס במחלקת תיירים. הטיסה במחלקת עסקים היא אחד ממרכזי הרווחיות החשובים של החברה", אמר סנה.

"השנה היא שנה קריטית לאל על. אם החברה לא תגיב לשינויים בשוק שלה - היא תהיה בבעיה בשנה הבאה". להערכתו השינויים העיקריים שתצטרך לבצע השנה החברה הם סגירת קווים לא רווחיים וניוד כוח אדם.

גורמים במשרד התחבורה מעריכים כי שתי הבעיות הבסיסיות של אל על: כוח האדם בחברה והטיסה בשבת, לא יוכלו להיפתר כל עוד החברה נמצאת בבעלות הממשלה. שר התחבורה מעריך כי לקראת סוף השנה ניתן יהיה לפתוח בתהליכים להפרטתה של החברה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully