וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: דו"חות מעורבים שולחים את הנאסד"ק לירידה של יותר מאחוז; אורכית ממריאה ב-57%

רמי קפלן

20.4.2001 / 21:53

חוסר ודאות לקראת סוף השבוע גורם למשקיעים לממש רווחים; טיוגה מזנקת ב-36%; צ'ק פוינט ואמדוקס מאבדות 5.5% ו-5%; אודיוקודס משילה 10% בעקבות חיתוך המלצות

מדד הנאסד"ק יורד כעת ב-1.5%, במתינות יחסית לתנודות המאפיינות אותו לאחרונה, כאשר על הסנטימנט של המשקיעים מתחרים איתותים מנוגדים מצד חברות מרכזיות, שהציגו תוצאות כספיות לרבעון הראשון של 2001.

בצד מבשרות הטוב בולטת מיקרוסופט , אשר הפתיעה כאשר דיווחה על רווח של 2.45 מיליארד דולר ברבעון הראשון, לעומת 2.39 מיליארד דולר ברבעון המקביל. יצרנית התוכנות המובילה הפריכה כך את הציפיות ממנה לשורה עליונה מאכזבת. בשורת הרווח למניה רשמה החברה 44 סנט, לעומת תחזיות ל-42 סנט.

הפתיעו לטובה גם סאן מיקרוסיסטמס , שדיווחה אתמול על רווח של 7 סנט למניה ברבעון הראשון של השנה - סנט אחד יותר מתחזיות האנליסטים המונמכות; eBay (אי.ביי) , חברת המכירות הפומביות המקוונות, אשר הציגה תוצאות יפות וצופה תוצאות יפות גם בהמשך השנה; ויצרנית ציוד הסלולר נוקיה (סימול NOK) אשר היכתה הבוקר אף היא את תחזיות האנליסטים.

בצד המאכזבות בולטות נורטל , יצרנית ציוד התקשורת הקנדית, שהפסידה יותר מן הצפוי ברבעון והודיעה על פיטורים מתוכננים של כ-20 אלף מאנשיה, וחברת התרופות מרק אשר מובילה את מדד הדאו ג'ונס לירידה של 1.2%, אחרי שהודיעה כי קצב הצמיחה שלה בהמשך השנה עומד להאט.

הרמוניק וטריון מזנקות ביותר מ-20%

המניות הישראליות נסחרות כעת במגמה מעורבת, עם נטייה קלה לירידות. בראש העולות מניית אורכית , אשר מזנקת כעת ב-57% למחיר של 2.7 דולרים, אחרי שזינקה אמש ב-37%, על רקע פרסום דו"חות טובים בפעם השנייה ברציפות. לא מפגרת הרבה מאחור מניית טיוגה , הספין אוף של אורכית, שמוסיפה 36.3% לערכה שעומד עתה על 1.8 דולרים.

זינוקים מרשימים רושמות גם חברות המודמים לכבלים - הרמוניק שמוסיפה 20.4% למחיר של 5.3 דולרים, וטריון , שמזנקת היום ב-22.1% למחיר של 6.5 דולרים, לאחר שרשמה כבר אתמול זינוק בן יותר מ-50%, כנראה על רקע ציפייה לדו"חות טובים.

בעלי המניות הישראליות הכבדות נוטים היום לממש רווחים שנצברו במהלך התקופה האחרונה, וכך מניית צ'ק פוינט יורדת 5.5% למחיר של 75.6 דולר לאחר שהוסיפה 95% לערכה במהלך אפריל; ומניית אמדוקס מאבדת 5% ל-55.3 דולר לאחר שהוסיפה 22% בשלושת ימי המסחר האחרונים.

מניית אודיוקודס יורדת היום ב-10% למחיר של 8.2 דולרים לאחר שזינקה בשלושת הימים האחרונים ב-41% על רקע פרסום דו"חותיה. הירידה היום מתרחשת על רקע חיתוך תחזיות לרבעון השני ולשנת 2001 על ידי בתי ההשקעות פייפר ג'פרי ורוברטסון סטיבנס, כמו גם על רקע הקריסה במניית קלרנט (סימול CLRN) , לקוחה מרכזית של אודיוקודס, שצונחת כעת ביותר מ-20%.

מניית חברת נטרו , שפירסמה את דו"חותיה הכספיים אתמול, יורדת כעת ב-16% למחיר של 4.2 דולרים, לאחר שדיווחה על הפסד של 64 סנט למניה, גרוע בהרבה מתחזית האנליסטים המקובלת שעמדה על הפסד של 15 סנט בלבד.

בדו"ח שפירסם היום על החברה בית ההשקעות רוברטסון סטיבנס, מציינים האנליסטים כי למרות שהמניה נסחרת כעת מתחת לשווי מזומניה, הם אינם צופים מגמת עלייה בשווי המניה בעתיד הקרוב, עד לאחר שמצבה של החברה יתייצב, ועל כן מותירים המלצת "תשואת שוק" לגביה.

עוד ביורדות: מניית נטמנג' , שפירסמה את דו"חותיה הכספיים היום, ויורדת בתגובה ב-12.4% למחיר של 92 סנט, ומניית נייס שיורדת ב-8% למחיר של 11 דולר.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully