וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סקר: רוב חברות הפיננסים צופות כי הבנק הפדרלי יוריד שוב את הריבית ב-0.5%

עפרה שלו

20.4.2001 / 22:59

15 מבין 25 החברות שהשתתפו בסקר חזו הורדה של 0.5% בפגישה המתוכננת במאי; 9 חזו הורדה של 0.25% בלבד

מסקר שערכה סוכנות הידיעות בלומברג, עולה כי רוב חברות הפיננסים צופות כי הבנק הפדרלי יוריד שוב את שיעור הריבית ב-0.5% ל-4% בפגישה המתוכננת במאי. זה יהיה שיעור הריבית הנמוך ביותר בארה"ב ב-7 השנים האחרונות.

15 מבין 25 החברות שהשתתפו בסקר, חזו כי הבנק הפדרלי יוריד את הריבית ב-0.5% ל-4% בפגישה המתוכננת ב-15 במאי. 9 מהחברות אמרו כי הבנק הפדרלי יוריד את הריבית רק ב-0.25%. חברה אחת בלבד, ברקליס קפיטל, חזתה כי הבנק יותיר את הריבית ללא שינוי.

מהלך כזה, אם יתבצע, יהיה החמישי מאז תחילת השנה. שלשום הוריד הבנק הפדרלי במפתיע את הריבית במחצית אחוז נוספת, והזניק את שוק המניות. בעקבות ההחלטה עומד שיעור הריבית בארה"ב על 4.5%. שוק המניות הגיב להודעה בעליות חדות; מדד הנאסד"ק זינק ב-9.4%.

הבנק הפדרלי ציין כי החליט להוריד את הריבית לפני המפגש המתוכנן בחודש מאי, כדי להתמודד עם מגמת ההאטה המתמשכת בשווקים. בפעם האחרונה הוריד הבנק הפדרלי את הריבית במפתיע בחודש ינואר, אז זינק מדד הנאסד"ק ב-14%.

הבנק הפדרלי הוסיף כי בעיית הצטברות המלאי בארה"ב מתחילה להיפתר, וכי היקף ההוצאות לצריכה ולדיור נמצא ברמה סבירה. עם זאת, ההשקעות בכלכלה פחתו במידה ניכרת, רווחי החברות רושמים ירידה רצופה ולכן היה צורך לעודד השקעות באמצעות הורדת הריבית.

"הבנק הפדרלי לא נרתע מהורדות ריבית", אמר האסטרטג מייקל קלוהרטי מקרדיט סוויס פירסט בוסטון, אחת מחברות הפיננסים שהשתתפו בסקר, וגרסו כי הבנק הפדרלי יוריד את הריבית ב-0.5% נוסף.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully