וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מימוש רווחים רגוע שלח את הנאסד"ק לירידה של 0.9%; אורכית זינקה ב-60%

רמי קפלן

20.4.2001 / 23:48

בסיכום השבועי עלה הנאסד"ק ב-10% והדאו ב-4.5%; טיוגה זינקה ב-36%; ירידות של 6.1% ו-6.4% בצ'ק פוינט ומרקורי; אודיוקודס איבדה 11.5% בעקבות חיתוך תחזיות

חרף העובדה שירד היום ב-0.9% לרמה של 2,163 נקודות, עבר מדד הנאסד"ק בהצלחה את השבוע הגורלי ביותר בעונת פרסום הדו"חות של הרבעון הראשון, כשרשם עלייה שבועית מצטברת של 10.3%. גם מדד הדאו ג'ונס, שירד היום ב-1.1%, סגר את השבוע ברמה של 10,579 נקודות, בתום עלייה שבועית של 4.5%.

במשך השבוע, נוכחו המשקיעים כי השד אינו נורא כל כך, וכי חלק ניכר מן החברות הגדולות מצליחות להכות את התחזיות, ואף למסור תחזיות טובות להמשך. הדבר חיזק את הרושם כי השוק כבר הגיע לתחתיתו, וכך ניתן האות להתחיל לקנות, ובמחירים הולכים ומאמירים. הורדת שיעור הריבית ביום רביעי במחצית אחוז נוספת, הוסיפה שמן למדורת הקניות.

ביום המסחר האחרון של השבוע אפפה את השוק אי ודאות לנוכח איתותים סותרים שסיפקו דו"חות כספיים חדשים, ובהתלבטות בין בחירה במימוש רווחים ובין המשך במסע הקניות, בחרו הסוחרים בדרך כלל בחלופה הראשונה.

בראש אלה שתרמו לסנטימנט החיובי היום בלטה חברת מיקרוסופט , אשר היכתה את תחזיות האנליסטים הן בשורה העליונה והן בשורת הרווח.

יחד איתה הפתיעו לטובה גם סאן מיקרוסיסטמס , שדיווחה אתמול על רווח של 7 סנט למניה ברבעון הראשון של השנה - סנט אחד יותר מתחזיות האנליסטים המונמכות; eBay (אי.ביי) אשר הציגה תוצאות יפות וצופה תוצאות יפות לא פחות גם בהמשך השנה; ויצרנית ציוד הסלולר נוקיה (סימול NOK) שהצטרפה לאלו שהיכו באנליסטים.

מנגד בלטו נורטל , יצרנית ציוד התקשורת הקנדית, שהפסידה יותר מן הצפוי ברבעון והודיעה על פיטורים מתוכננים של כ-20 אלף מאנשיה; וחברת התרופות מרק אשר הובילה את מניות הבלו צ'יפ בדרך למטה, אחרי שהודיעה כי קצב הצמיחה שלה בהמשך השנה עומד להאט.

הרמוניק וטריון מזנקות ביותר מ-20%

ככלל, נסחרו היום המניות הישראליות במגמה מעורבת, אך כעשר מהן הצליחו לרשום עליות דו ספרתיות. בראש המזנקות התייצבה מניית אורכית , שעשתה 59.8% בדרך למחיר של 2.7 דולרים. בכך השלימה המניה נסיקה של 140% בשלושה ימי מסחר, על רקע הדו"חות הטובים שפירסמה.

טיוגה , חברת הספין אוף של אורכית, ניסתה להדביק אותה אך נאלצה להסתפק בניתור של 36.3% למחיר של 1.8 דולרים.

זינוקים מרשימים הציגו גם חברות המודמים לכבלים - הרמוניק , שהוסיפה 22% למחיר של 5.3 דולרים, וטריון , שעלתה ב-13.2% למחיר של 6 דולרים, לאחר שאתמול כבר זינקה ביותר מ-50%, כנראה על רקע ציפייה של השוק לדו"חות טובים.

הציבור האוחז במניות של החברות הישראליות הכבדות נטה היום לממש רווחים שנצברו במהלך התקופה האחרונה, וכך מניית צ'ק פוינט איבדה 6.1% למחיר של 75.1 דולר לאחר שהוסיפה 95% לערכה במהלך אפריל; ומניית מרקורי איבדה 6.4% ונסגרה במחיר של 63.7 דולר, לאחר שהוסיפה 113% באותה התקופה.

מניית אודיוקודס ירדה היום ב-11.5% למחיר של 8.1 דולרים לאחר שזינקה בשלושת הימים האחרונים ב-41% על רקע פרסום דו"חותיה. הירידה היום התרחשה על רקע חיתוך תחזיות לרבעון השני ולשנת 2001 על ידי בתי ההשקעות פייפר ג'פרי ורוברטסון סטיבנס, כמו גם על רקע הקריסה במניית קלרנט (סימול CLRN) , לקוחה מרכזית של אודיוקודס, שצנחה ביותר מ-20%.

מניית חברת נטרו , שפירסמה את דו"חותיה הכספיים אתמול, איבדה היום 10.9% למחיר של 4.5 דולרים, לאחר שדיווחה על הפסד של 64 סנט למניה, גרוע בהרבה מתחזית האנליסטים המקובלת, שעמדה על הפסד של 15 סנט בלבד.

בדו"ח שפירסם היום על החברה בית ההשקעות רוברטסון סטיבנס, ציינו האנליסטים כי למרות שהמניה נסחרת כעת מתחת לשווי מזומניה, הם אינם צופים מגמת עלייה בשווי המניה בעתיד הקרוב, עד לאחר שמצבה של החברה יתייצב, ועל כן מותירים המלצת "תשואת שוק" לגביה.

עוד בלטו ביורדות: מניית נטמנג' , שפירסמה את דו"חותיה הכספיים היום, והשילה בתגובה 14.3% למחיר של 90 סנט, ומניית esim (אי-סים) שירדה ב-9.1% למחיר של 2 דולרים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully