וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עסקת מכירת הפניקס ליעקב שחר ולישראל קז עשויה להיסגר היום

הארץ

22.4.2001 / 8:02

בסוף השבוע הושגה התקדמות ניכרת במגעים בין הצדדים; יוסי חכמי ואחותו ניצה קנפר דורשים למכור את חלקם לפי שווי חברה של כ-500 מ' ד'

מאת סמי פרץ

עסקת המכירה של חברת הפניקס ליעקב שחר ולישראל קז עשויה להיסגר היום לאחר שבסוף השבוע הושגה התקדמות ניכרת במגעים בין הצדדים.

יוסי חכמי ואחותו ניצה קנפר המחזיקים בשליטה וב-58% מהון המניות של הפניקס דורשים למכור את חלקם לפי שווי חברה של כ-500 מיליון דולר. שלמה אליהו המחזיק ב-38% מהון המניות ואינו חלק מגרעין השליטה בחברה יסתפק במכירת חלקו לפי שווי של כ-400 מיליון דולר. לפיכך יקבלו חכמי וקנפר כ-290 מיליון דולר, ואליהו יקבל כ-152 מיליון דולר.

שחר וקז עומדים בראש קבוצה הכוללת עוד כמה גורמים עסקיים, ואולם הם יהיו אלה שישלטו בחברת הפניקס במידה שהעסקה תצא לפועל. גורמים המעורבים בעסקה העריכו כי שחר וקז מתכוונים לבצע כמה מהלכים עסקיים משמעותיים בקבוצת הפניקס בכדי להעלות את ערכה ולממש כמה נכסים שיאפשרו להחזר מהיר של חלק מההשקעה. בין השאר מתוכנן מיזוג בין חברת הפניקס לחברה הבת שלה הדר, מכירת מקרקעין ובניינים, ומימוש החזקות בכמה חברות ובכלל זה בחברת מהדרין הבורסאית, שלה נדל"ן רב.

היום אמורים עורכי הדין של הצדדים להיפגש לדיון נוסף לקראת סיכום הפרטים הסופיים של העסקה. אחד מעורכי הדין אמר אתמול "יש סיכוי של 95% שהעסקה תיסגר".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully