וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נקסוס תפרוש בארה"ב רשת אלחוטית לאיסוף מידע על צריכת החשמל

הארץ

22.4.2001 / 9:09

גייסה 2 מיליון דולר מ-BVR במסגרת סיבוב גיוס של 5 מיליון דולר. MTC מקליפורניה תשלב את מערכות האלחוט במוני החשמל מתוצרתה

מאת רוני ליפשיץ

חברת נקסוס (Nexus Telocation Systems) הישראלית נמצאת במו"מ מתקדם לפרישת תשתית אלחוטית בארה"ב המיועדת לשמש תחנות כוח מקומיות לאיסוף אוטומטי של מידע ממוני חשמל. המערכות יוקמו בידי החברה הבת של נקסוס, NexusData, אשר מתכננת לספק לחברות אנרגיה מקומיות מערך תקשורת ואיסוף מידע הכולל משדרים אלחוטיים שיותקנו על גבי המונים, מקלטים לאיסוף המידע ומרכז עיבוד נותנים.

ככל הנראה, כחלק מההיערכות לקראת סיום המו"מ ותחילת הפרישה, מגייסת נקסוס, הנסחרת בבורסת נאסד"ק, 5 מיליון דולר. בסוף השבוע הודיעה כי במסגרת גיוס זה השקיעה בה חברת BVR Technology 2 מיליון דולר לפי מחיר מניה של 2.04 דולרים. BVR מחזיקה ב-34% ממניות נקסוס, ועל פי ההסכם בין שתי החברות, לאחר ההשקעה היא תחזיק ב-41% ממניותיה. בהודעה נמסר שבמקביל מתנהל מו"מ עם גורמים נוספים, אשר ישקיעו, על פי המתוכנן, עוד 3 מיליון דולר בחברה בתוך 45 יום.

יו"ר ומנכ"ל BVR, ירון שיינמן, אמר שההשקעה מבטאת את ביטחון החברה בעתידה של נקסוס, במיוחד לאור הצלחותיה כיום ולאור המו"מ המתקדם לפרישת הרשת בארה"ב. נקסוס פיתחה טכנולוגיות לאיתור מיקומם של כלי רכב באמצעות תשתית תקשורת שהיא פורשת, הקולטת שידורים ממערכות תקשורת המצויות בתוך המכונית. החברה הקימה מערכות מיקום מסוג זה בישראל, ונצואלה, ארגנטינה, צ'ילה ורוסיה. התשתית של נקסוס מאפשרת לספק גם שירות דו-כיווני לתקשורת באמצעות מכשירי זימון.

שיינמן משמש גם יו"ר נקסוס; נשיא ומנכ"ל החברה הוא שלמה סדובסקי. נקסוס נסחרת לפי שווי חברה של 15.1 מיליון דולר, וב-2000 הסתכמו מכירותיה ב-6.3 מיליון דולר. באחרונה הודיעה החברה על הזמנות גדולות, בהן הזמנה בהיקף של 1.5 מיליון דולר מחברת Sistemas TimeTrac להרחבת מערך איתור כלי הרכב שלה בוונצואלה.

נקסוס פיתחה מערכות תקשורת המבוססות על הטכנולוגיה הצבאית של דילוג תדרים (Frequency Hopping). התשתיות שהיא מקימה מאפשרות, באמצעות הטכנולוגיה שברשותה, לספק כמה שירותים שונים: קריאה אוטומטית של מונים (AMR), איתור אוטומטי של כלי רכב (AVL), איתור אוטומטי של בני אדם (APL) ותקשורת דו-כיוונית. BVR היא חברת אחזקות טכנולוגית, המחזיקה בכמה חברות בנות, בהן RT-SET, המפתחת טכנולוגיות לאולפנים וירטואליים, BrightCom ,Coresma ו-Unisfair.

חברת נקסוס-דטה הוקמה בידי נקסוס ב-98' ונרשמה בדלאוור. החברה ממוקמת בגרייפ-ויין, טקסס, ומנוהלת בידי גרי מקדואל, לשעבר מנהל פיתוח העסקים והמכירות של עסקי הזימוניות הדו-כיווניות של מוטורולה בארה"ב. בפברואר השנה נחתמה עסקה לשיתוף פעולה בין נקסוס-דטה לבין חברת MTC מסן דייגו, קליפורניה, לשילוב מערכות האלחוט של נקסוס בתוך המונים החשמליים שמייצרת MTC.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully