וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הוגשה תביעה נגד סיסקו בגין הפצת תחזיות ותוצאות כספיות כוזבות ומטעות

סוכנויות הידיעות

22.4.2001 / 10:03

התביעה מאשימה את המנהלים הבכירים בפרסום מידע חיובי ושקרי ובניפוח מחיר המניה בין אוגוסט 1999 לפברואר 2001 - אז גרפו 595 מ' ד'

בעלי מניות של סיסקו הגישו תביעה נגד החברה בגין הפרת חוקי ני"ע. לטענתם, הפיצה החברה תחזיות ותוצאות כספיות כוזבות ומטעות. משרד עורכי הדין שהגיש את התביעה בשם המשקיעים, מילברג וויס, מבקש להעניק לה מעמד של תביעה ייצוגית.

על פי התביעה, פירסמו מנכ"ל החברה, ג'ון צ'יימברס, ומנהלים בכירים אחרים בחברה מידע חיובי שקרי במשך שנה וחצי - מאוגוסט 1999 עד תחילת פברואר 2001. התביעה גורסת כי בתקופה האמורה עלה מחיר המניה ליותר מ-80 דולר בעקבות המידע החיובי, והמנהלים גרפו 595 מיליון דולר ממכירת המניה במחיר המנופח. סיסקו עדיין לא מסרה תגובה.

ויליאם לרץ', אחד הפרקליטים שהגישו את התביעה, אמר כי "זהו אחד המקרים השערורייתיים ביותר של מסחר במניות על סמך מידע פנימי". בין היתר מאשימה התביעה את סיסקו בכך שהלוותה כספים לחברות טלפון מקומיות ולספקיות אינטרנט, בתנאי שירכשו ממוצריה - דבר שאיפשר לה לרשום רווחים בכל רבעון, על אף הירידה בביקוש.

בשבוע שעבר פירסמה ענקית ציוד התקשורת אזהרת רווח חמורה בתום המסחר בוול סטריט. החברה הודיעה כי הכנסותיה ברבעון הכספים השלישי שלה יהיו נמוכות ב-30% מהכנסות הרבעון הקודם - אז דיווחה החברה על הכנסות של 6.75 מיליארד דולר.

האנליסטים העריכו כי היקף מכירותיה של סיסקו יהיה 5.95 מיליארד דולר - נמוך ב-11.9% מהכנסות הרבעון הקודם. כמו כן, הודיעה החברה על מחיקה חד פעמית של 2.5 מיליארד דולר. ביום שישי נסגרה המניה במחיר של 19.2 דולר - עלייה יומית של 1.3%.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully