וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טבע קיבלה את אישור ה-FDA לשיווק גירסה גנרית של תרופת Prinzide לטיפול בלחץ דם

גולן פרידנפלד

22.4.2001 / 9:59

הפטנט על התרופה המקורית יפוג רק בסוף שנת 2001; מכירות התרופה המקורית הסתכמו ב-2000 ב-235 מ' ד'

חברת טבע הודיעה היום על קבלת אישור מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לייצור ושיווק של תרופת Licinoprl/HCTZ - הגירסה הגנרית של Prinzide (של חברת Merck) לטיפול ביתר לחץ דם.

ראוי לציין כי הפטנט על המוצר המקורי עתיד לפוג בסוף שנת 2001, שלא כמו בתרופה נוספת של טבע שקיבלה את אישור ה-FDA לפני כשבוע - הפאמוטידין - המיועדת לטיפול בכיב הקיבה ובטרסריון. הפטנט על הפאמוטידין פג ולכן טבע צריכה להיערך במהירות לייצור ושיווק התרופה על מנת שתוכל לעמוד בתחרות מול חברות נוספות שקיבלו אישורים לשווק את הפאמוטידין.

מכירות ה-Prinzide ב-2000 הסתכמו ב-235 מיליון דולר, אולם נתון הוא תוצאה של היעדר תחרות בשוק. מנסיון העבר ברור שבמידה שחברות נוספות יקבלו אישור לשיווק התרופה, הרי ששולי הרווח ממכירת התרופה יתכווצו באופן משמעותי.

מאחר שהאישור שניתן היום הוא טנטטיווי (דהיינו ניתן יהיה להשתמש בו רק כשיפוג הפטנט על התרופה) הרי שלא מן הנמנע כי חברות נוספות יקבלו אישור דומה עד למועד בו יפוג הפטנט.

תרופת הפאמוטידין היא הגירסה הגנרית של התרופה האתית - פפסיד (Pepcid), שגם היא מיוצרת ע"י חברת Merck. היקף המכירות השנתיות בארה"ב של המינונים שאושרו כעת ע"י ה-FDA הסתכם בשנה החולפת בכ-585 מיליון דולר.

מלבד טבע קיבלו שלוש חברות נוספות - Mylan Lab ,Ivax ו-Par Parmaceutical - אישור לשווק גירסאות גנריות של הפפסיד.

לטבע עוד 50 תרופות גנריות שמחכים לאישור ה-FDA מתוכם כ-13 תרופות שהפטנט עליהן עדיין לא פג.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully