וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אינטרקוסמא: הסתדרות העובדים הכריזה על סכסוך עבודה במפעל החברה בעטרות

אלי דניאל

22.4.2001 / 14:01

הסכסוך הוכרז בעקבות החלטת החברה לעביר את המפעל לאזור התעשייה הר טוב; כזכור, העתקת המפעל נבעה מסיבות ביטחוניות

כאילו לא די לחברת אינטרקוסמא בעובדה שנאלצה להעתיק את מיקומו של מפעל החברה באזור התעשייה בעטרות, בשל האירועים הביטחוניים באזור, הודיעה היום החברה כי ההסתדרות הכללית החדשה הכריזה על סכסוך עבודה במפעל בעטרות. זאת בגין ההחלטה להעתיק את המפעל לאזור התעשייה בהר טוב, ליד בית שמש. ההסתדרות הודיעה לחברה על כוונתה להשבית את המפעל החל מיום ה-6 במאי 2001.

לטענת ההסתדרות, העברת מפעל החברה עלולה לפגוע בזכויותיהם של העובדים ובתנאי עבודתם.

כזכור, בראשית חודש מארס 2001 הודיעה החברה כי בעקבות הפיגועים שאירעו באזור התעשייה עטרות, ובדרכים המובילות אליו וממנו, ותחושת היעדר הביטחון של העובדים באזור, נתקבלה החלטה להעתיק את מיקום המפעל ובהתאם לכך נחתם הסכם שכירות למבנה בשטח של 1,300 מ"ר באזור התעשייה הר טוב. חוזה השכירות עליו חתמה אז החברה נחתם לתקופה של 5 שנים ודמי השכירות החודשיים בגין המבנה מסתכמים ב-5,200 דולר, כלומר, דמי שכירות של כ-62.5 אלף דולר לשנה.

החברה הודיעה אז כי מלבד העתקת פעילות המפעל, יש בכוונתה לפנות את משרדי ההנהלה המצויים בעטרות הכוללים את מחלקות הכספים, כוח האדם והרכש לאתרי פעילות אחרים שלה.

חברת אינטרקוסמא עוסקת, במישרין ובאמצעות חברות בנות, בייצור, יבוא ושיווק של מוצרי שיער, מוצרי קוסמטיקה ובישום יוקרתיים, מוצרי טואלטיקה ומוצרים לאחזקת הבית.

כמו כן, עוסקת החברה בייצור ויצוא של מוצרי ים המלח. אחד מתחומי העיסוק העיקרים של החברה הוא ייצור, יבוא ושיווק מוצרי שיער הנושאים את שם המותג wella. החברה גם מייבאת ומשווקת מוצרי שיזוף והגנה הנושאים את שם המותג pizbuin.

מניית החברה נסחרת בתל אביב לפי שווי של כ-60 מיליון שקל. הכנסות החברה ב-2000 הסתכמו בכ-239.6 מיליון שקל, גידול של כ-38% לעומת ההכנסות ב-1999. בשורה התחתונה, הרוויחה החברה בשנה החולפת כ-1.7 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של כ-3.4 מיליון שקל ב-1999.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully