וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעקבות הורדת הדירוג של מעלות: האג"ח של בן יקר גת מאבדת 14% ומשלימה נפילה שבועית של 35%

אילן מוסנאים

22.4.2001 / 11:50

מרכזת כעת מחזור של 275 אלף שקל; במעלות ציינו כי קיים חשש לאי עמידה בפירעון תשלומי הריבית או הקרן של האג"ח והורידו את הדירוג מ-B ל-CCC

איגרת החוב להמרה של בן יקר גת מאבדת הבוקר 14%, במחזור ער של 275 אלף שקל, ומשלימה ירידה של כ-35% מאז יום שלישי האחרון.

הירידה החריגה, במונחים של איגרת חוב, באה בעקבות הורדת דירוג מ-B ל-CCC, שביצעו כלכלני חברת הדירוג הישראלית מעלות, לאיגרת ולמרות שבמניה עצמה לא נרשמה כל פעילות חריגה.

לשם השוואה נציין כי במהלך 12 החודשים טרם הורדת הדירוג, נסחר האג"ח בטווח מחירים צר שנע בין 126 ל-144 אגורות - כלומר פער של 14% בין הרמה הגבוה ביותר לנמוכה ביותר.

הפסדים של 19 מ' ש' והון עצמי של 1 מ' ש'

בן יקר גת עוסקת ביזמות למגורים ועסקים, קבלנות ביצוע והשכרת נכסים מניבים. בחודש מארס 2000 הפסיקה החברה את פעילותה בתחום המלונאות לאחר שמכרה את החזקותיה במלון יערות הכרמל.

האנליסטית רויטל דור וילק סבורה כי לבן יקר גת איתנות פיננסית ויחס כיסוי חוב נמוך מאוד בהשוואה לענף, מה גם שב-2000 גדלו הפסדי החברה ל-19 מיליון שקל.

וילק מעריכה כי הנתונים הפיננסיים של החברה עלולים להמשיך ולהיפגע עקב קשיים בשיווק נדל"ן בארץ ושחיקת המרווחים בתחום הביצוע, עד כדי הצגת גרעון בהון העצמי של החברה (נכון לחודש דצמבר 2000 הסתכם ההון העצמי של החברה במיליון שקל בלבד, כ-0.4% מהמאזן).

לדברי וילק לאיגרות החוב של החברה מאפיינים העלולים לגרום לאי עמידה בפירעון תשלומי הריבית או הקרן, ולכן היא מורידה את הדירוג לאג"ח.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully