וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החברה הבת של אופיר, אופטיקל מטרולוג'י, קיבלה הזמנה ב-950 א' ד' מלקוח אירופי

גולן פרידנפלד

22.4.2001 / 12:01

ההזמנה, שעיקרה יסופק במהלך 2001, היא לסנסור למדידת מרחק, שישולב במערכת המיועדת לסריקה תל מימדית ברפואת השיניים

חברת אופיר אופטרוניקה הודיעה היום כי החברה הבת שלה, אופטיקל מטרולוג'י, בה היא מחזיקה ב-57%, קיבלה הזמנה מלקוח באירופה בסך של 950 אלף דולר לאפליקציה בתחום רפואת השיניים.

ההזמנה, שעיקרה יסופק ב-2001, היא לסנסור למדידת מרחק, שישולב במערכת מתוצרת הלקוח, המיועדת לסריקה תלת מימדית וייצור אוטומטי של כתרים ושיניים תותבות באמצעות המערכת.

להערכת החברה, היקף השוק הפוטנציאלי למערכות דומות לתחום רפואת השיניים הוא משמעותי, בשל היתרונות של מדידות ומיפוי תלת מימדי מדויק ללא מגע, לעומת שיטות אחרות בהן נעשה שימוש כיום.

החברה הבת עוסקת בפיתוח ושיווק סנסורים למדידה ומיפוי תלת מימדי לצרכים מגוונים בשוק, בהם אוטומציה, בקרה, אבטחת איכות לתעשיות הרכב, פלדה, פלסטיקה וכו'. בחודש יוני 2000 השקיעה חברת Elexis בחברת אופטיקל מטרולוג'י סכום של 4 מיליון דולר במזומן בתמורה להחזקה של 7% בהון המניות שלה.

אלקסיס, הנסחרת בבורסת פרנפורקט, חתמה על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם אופטיקל מטרולוג'י, הכולל שילוב מוצרי מטרולוג'י במערכות הבקרה של אלקסיס.

אופיר אופטרוניקה עוסקת בייצור ושיווק של מוצרים לשוק המערכות האלקטרואופטיות, ושווי השוק שלה מגיע ל-153 מיליון שקל. הכנסותיה של אופיר הסתכמו ב-2000 ב-91 מיליון שקל - גידול של 44% לעומת שנת 1999. גם בשורת הרווח רשמה אופיר קפיצה משמעותית. הרווח לשנת 2000 הסתכם ב-10.2 מיליון שקל, לעומת רווח של 15 אלף שקל ב-1999.

מנייתה של אופיר רשמה מתחילת השנה תשואה של כ-18% והיא עולה בשעה זו ב-3.7%.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully