וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מייסד WebTV גייס 67 מיליון דולר לפי שווי של 250 מיליון דולר לסטארט אפ חדש

דפנה מאור

22.4.2001 / 12:25

בין המשקיעים בסטארט אפ, העוסק בתחום טכנולוגיית בידור דיגיטלית: AOL וסיסקו

סטיב פרלמן, הידוע כמייסד חברת הטלוויזיה האינטראקטיווית WebTV, הצליח לגייס 67 מיליון דולר לסטארט אפ חדש, לפי שווי של 250 מיליון דולר. על כך דיווח אתר "רד הרינג".

הסטארט אפ, שנקרא רירדן סטיל, זכה לסיבוב גיוס ראשון ממשקיעים כבדי משקל: AOL -טיים וורנר , סיסקו , חברת הלוויינים אקוסטאר, וושינגטון פוסט מדיה ואחרים.

פרלמן, שמכר את WebTV למיקרוסופט תמורת 425 מיליון דולר שנתיים לאחר הקמת החברה, צפוי להודיע על ההשקעה ביום שני. הערכת השווי הגבוהה של רירדן סטיל מתבלטת על רקע הקשיים בשוק ההנפקות ובתחום ה-VC. פרטים על טיבו של הסטארט אפ נותרו חסויים, למעט זאת שהוא מפתח פתרון תוכנה-חומרה לשוק הבידור הביתי.

פרלמן אמר כי המוצר של החברה בשל יותר משל WebTV, שמיקרוסופט לא הצליחה להפוך לתקן השולט בתחום הטלוויזיה האינטראקטיווית. "רד הרינג" דיווח כי ככל הנראה מדובר בממיר דיגיטלי לגלישה באינטרנט עם טכנולוגיות לשידור נתונים.

קוריוז מסקרן נוסף לגבי הסטארט אפ הוא שמו: רירדן סטיל, על שם מפעל תעשיות הפלדה של אחד מגיבורי ספרה של איין ראנד "מרד הנפילים".

רירדן סטיל הוקמה במקור כחממה טכנולוגית לחברות סטארט אפ בתחום טכנולוגיית הבידור הדיגיטלית. פעולותיה המתוכננות של החממה כללו אולפן וידיאו דיגיטלי, צילום דיגיטלי, עיבוד קולנוע תלת ממדי והפקות אחרות. פרלמן ציין בזמן הקמת החברה כי היא תשקיע בחברות שלהן מוצרים הפונים לשוקי ענק.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully