וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פיליפס ו-MATE הישראלית יציגו פיתוח של טכנולוגיית זיהוי פנים בטלוויזיה אינטראקטיווית בתערוכת NAB 2001

שירות TheMarker.com

22.4.2001 / 13:36

הטכנולוגיה מאפשרת אפליקציות לסריקת ערוצי טלוויזיה ואיתור תוכניות ודמויות על פי הגדרות הצופים

חטיבת Digital Networks של פיליפס, העוסקת בהעברת מולטימדיה ברשתות דיגיטליות, וחברת MATE - Media Access Technologies הישראלית הודיעו כי יציגו בתערוכת NAB הנפתחת מחר בלאס וגאס, פיתוח משותף של טכנולוגיית זיהוי פנים בטלוויזיה בזמן אמת של MATE. הדבר ייעשה על גבי פלטפורמת הממיר הדיגיטלי של פיליפס. שיתוף הפעולה בין החברות נעשה ביוזמת פיליפס ישראל.

חברת MATE עוסקת בפיתוח טכנולוגיות לזיהוי אירועי וידיאו, כמו זיהוי פנים, זיהוי אירועי ספורט וחדשות לטלוויזיות אינטראקטיוויות ויישומי פס רחב. החברה יושבת ביהוד ובראשה עומד ד"ר יצחק ווילף.

הפיתוח המשותף מבוסס על טכנולוגיית זיהוי פנים של חברת MATE שהותקנה על מעבד TriMedia של פיליפס, המעבד הראשי של הממיר הדיגיטלי של החברה. האפליקציה מאפשרת סריקה של ערוצי טלוויזיה ואיתור תכנים על פי פנים, שהוגדרו מראש על ידי הצופים.

למשל, צופה שמעוניין לדעת בכל פעם שהזמרת מדונה מופיעה בטלוויזיה יקבל על כך הודעה. באמצעות האפליקציה חברות השידור יוכלו להציע ללקוחותיהן לקבוע אינדקס אישי של שחקנים, זמרים, מנחי תוכניות, עיתונאים ודמויות אחרות שהלקוחות יוכלו להגדיר מראש.

הילה דהאן, מנהלת שיווק ופיתוח עסקי עבור חטיבת Digital Network בפיליפס ישראל, מסרה כי שיתוף הפעולה עם חברת MATE החל לפני כחצי שנה. פיתוח האב טיפוס הושלם לאחרונה, לקראת תערוכת NAB המתמקדת בתחום הציוד וטכנולוגיות השידור.

"הפיתוח המשותף עם חברת MATE מהווה תוספת למגוון הטכנולוגיות ואפליקציות שפיליפס מציעה היום לחברות שידור בתחום הטלוויזיה האישית תחת השם YourTV", אמרה דהאן. "עם המעבר לשידורים דיגיטליים יתאפשר שידורם של מאות ערוצי טלוויזיה וצופי הטלוויזיה יזדקקו לכלים, שיעזרו להם לאתר בקלות את מה שהם באמת אוהבים לראות".

חטיבת ה-Digital Networks של פיליפס מתמחה בהעברת מדיה דיגיטלית באמצעות שידורים ואינטרנט ומספקת ממירים דיגיטליים ומערכות טלוויזיה דיגיטליות, לרבות טלוויזיית אינטרנט. בנוסף, החטיבה מפתחת ומשווקת טכנולוגיות מבוססות MPEG-4, העברת תכנים מאובטחים ואפליקציות לטלוויזיות דיגיטליות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully