וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית הדין של רשות השידור הרשיע את שמעון פרנס בפגיעה במשמעת הרשות

רוני קורן-דינר

22.4.2001 / 14:34

פרנס ממשיך להגיש תוכנית בקול ישראל במקביל להגשת "הטברנה" בערוץ 2; פרנס: "מה שלא יעשה השכל ברשות השידור - יעשה הזמן"

שמעון פרנס, מגיש התוכנית "אצל פרנס בטברנה" בטלעד, הורשע בבית הדין המשמעתי של רשות השידור באי קיום המוטל עליו כעובד הרשות ובהתנהגות בלתי הולמת ובלתי הוגנת במילוי תפקידו. מדובר בעבירות לפי חוק שירות המדינה (משמעת), כפי שהוחל על עובדי רשות השידור.

פרנס, עובד רשות השידור מזה 24 שנים, החל להגיש בשנת 1999 את "הטברנה" בערוץ 1, לאחר שאמנון לוי פרש מהגשת תוכנית האירוח שלו בערוץ. יותר מאוחר לקח עמו פרנס את פורמט התוכנית לערוץ 2. פרנס, שעבד עד אז כמגיש וכעורך מוסיקלי בכיר בקול ישראל, ייסד את "הטברנה" והגיש אותה במשך כשנה. באוקטובר 2000, בשל סכסוך כספי, סירב פרנס לחתום על עונה נוספת בערוץ הראשון, ועבר לערוץ 2. עם זאת, הוא ממשיך להגיש תוכניות קבועות בקול ישראל - "בחצר אצל פרנס" ו"פרנס העיר", במקביל להגשה בטלעד.

"אין לבית הדין ספק שהחפיפה בעיסוקים נוגדת את האינטרסים של רשות השידור ופוגעת בה", נכתב בפסק הדין של בית הדין למשמעת של רשות השידור, שניתן ביום שני האחרון. "יש כאן ניגוד אינטרסים ויש כאן תחרות אינטרסים. העבודה הפרטית שעוסק בה הנאשם דורשת לפי טבעה הרבה תשומת לב ומאמץ, והנאשם נקלע להתנגשות של נאמנויות בשל הצורך להכריע מעת לעת למי יקדיש את מחשבתו".

"יתרה מזו, מעדויות שהובאו בפנינו, עולה כי הנאשם לא הסתפק בעבודתו הפרטית בערוץ השני, אלא משנפתחו לפניו הזדמנויות 'למכור' את התחום שבו עסק והתמחה, התקשר עם סוכנת אמנים ופתח בסדרת הופעות פומביות של ערבי 'חגיגה יוונית' ללא היתר, שעליהן הודיע במודעות שפורסמו ברבים, ושגרמו כמובן מבוכה לרשות השידור ונזק למשמעת עובדי הרשות".

בתגובה מסר פרנס כי "סופה של המציאות לנצח את התפישה המעוותת של רשות השידור. מה שמוגדר היום כניגוד אינטרסים, יתברר כאינטרס ציבורי חיוני במציאות התקשורתית העתידית. מה שלא יעשה השכל ברשות השידור - יעשה הזמן". פרנס הוסיף עוד, כי הוא מעוניין להמשיך להגיש בקול ישראל - שם צבר לו קהל מאזינים קבוע - והוא מקווה כי הנהלת רשות השידור לא תמנע זאת ממנו.

גזר הדין במשפט יימסר במועד מאוחר יותר. מהנהלת רשות השידור נמסר כי הסנקציה החריפה ביותר שיכולה הרשות להפעיל נגד פרנס היא לפטרו, אולם בכל מקרה יישמרו לו זכויותיו כחוק.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully