וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרדיים גיאופיסיקל ו-PCI ישתפו פעולה באספקת שירותים לענף הנפט והגז

אלי דניאל

22.4.2001 / 14:48

בחודשים האחרונים חתמה פרדיים גיאופיסיקל על הסכמים דומים עם שברון ואלף טוטאל פינה

חברת פרדיים גיאופיסיקל הודיעה הבוקר כי חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת Petrophysical Consulting Inc - PCI, לאספקת שירותים לענף הנפט והגז.

פרדיים עוסקת בפיתוח ובשיווק פתרונות תוכנה ושירותים נלווים לתעשיית חיפושי הנפט והגז העולמית. מערכות התוכנה מבוססות על טכנולוגיות הדמיה ועיבוד נתונים. מוצר הדגל של החברה הוא תוכנה המסוגלת לקלוט כמויות גדולות של נתונים סיסמיים ולהפכם למודל תלת ממדי ממוחשב, המתאר את מבנה השכבות התת-קרקעיות.

תוכנה זו מסייעת לחברות לאתר נקודות מדויקות בהן עדיף לבצע את קידוחי הניסיון, בעלות נמוכה יותר ובהסתברות דיוק גבוהה יותר. החברה פועלת בעיקר בשוק הבינלאומי, באמצעות משרדים ונציגויות ברחבי העולם, ועל לקוחותיה נמנות חברות הנפט הגדולות בעולם.

חברת PCI, שהוקמה ע"י פיסיקאים בוגרי אוניברסיטת סטנפורד, מציעה שירותים המאפשרים בדיקה של תכונות הסלע בו נעשה הקידוח, ותרגום של בדיקה זו לאינפורמציה סייסמית. השירות הניתן ע"י PCI יאפשר כיול מדויק יותר של המודל התלת ממדי הנערך בעזרת התוכנה של החברה.

אלדד וייס, מנכ"ל החברה, מסר ל-TheMarker.com כי "הסכם שיתוף הפעולה עם PCI, בא לאחר שבחודשים האחרונים נחתמו הסכמים דומים עם שברון ואלף טוטאל פינה. PCI פועלת בתחום הפטרו-פיסיקה, תחום ספציפי בתעשיית הנפט והגז. הסכם זה יאפשר לחברה להרחיב את סל המוצרים והשירותים אותו היא מעניקה ללקוחותיה".

וייס הוסיף כי "באמצעות מערך השיווק שלנו הפרוש ב-16 מדינות, אנו נוכל להציע ללקוחות שירות נוסף. בערך 50% מההכנסות שיתווספו בגין ההסכם הזה, יישארו בכיסנו אבל בשלב זה לא ניתן לנקוב בסכומים ולהעריך את השפעת ההסכם על הכנסות החברה".

וייס סיים באומרו כי "החברה ממשיכה לחפש גופים נוספים עמם ניתן לשתף פעולה".

מניית פרדיים נסחרת בבורסת הנאסד"ק ובבורסה התל אביבית לפי שווי של כ-83 מיליון דולר. הכנסות החברה ב-2000 הסתכמו בכ-63.3 מיליון דולר, עלייה של 16% לעומת ההכנסות ב-1999. הרווח הנקי שלה הסתכם ב-2000 ב-2.4 מיליון דולר, לעומת הפסד של 3.8 מיליון דולר ב-1999. ביומיים הקרובים צפויה החברה לפרסם את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של שנת 2001.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully