וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

Trenew Electronic תובעת 2.6 מיליון שקל מתל-עד אלקטרוניקה

אמיר הלמר

22.4.2001 / 17:06

יצרנית אביזרי התקשורת הגרמנית טוענת כי בעקבות מצגי שווא חתמה עם תל-עד על הסכם הפצה בלעדי

Trenew Electronic, יצרנית אביזרי תשתית התקשורת האלקטרונית הגרמנית, הגישה היום בביהמ"ש המחוזי בתל אביב תביעה כנגד חברת תל-עד אלקטרוניקה ושלומי שולץ, בעל השליטה בה, לתשלום 2.6 מיליון שקל בגין הפסדים שנגרמו לה עקב מצגי שווא שבעטיים, לטענתה, חתמה החברה הגרמנית על הסכם הפצה בלעדי עם תל-עד להפצת מוצריה.

התביעה, שהוגשה באמצעות משרד עוה"ד חיזקיה-חכמון, הינה תביעה שכנגד לאחר שתל-עד אלקטרוניקה הגישה לפני כחודשיים כנגד חברת Trenew וחברת אלמה אלקטרוניקה ישראל בע"מ תביעה על סך 1.8 מיליון שקל בגין הפרה לכאורה של הסכם ההפצה הבלעדי שכרת בין השתיים והנזקים שנגרמו בשל כך לחברת תל-עד.

בתביעה שהוגשה היום טוענת Trenew כי תל-עד פנתה אליה בתחילת שנת 2000 בהצעה לשווק את מוצריה בישראל. לטענתה התחייבה תל-עד, בין היתר, להביא את מכירות מוצרי Trenew לסכום שלא יפחת מסכום של 10 מיליון מרק בשנה הראשונה ובשנה השנייה בסכום שלא יפחת מ-20 מיליון מרק.

לאור מצגיה אלו, טוענת Trenew כי הסכימה לתת לתל-עד הזדמנות להפיץ את המוצרים על אף שהיתה קשורה זה לא מכבר בהסכם הפצה בישראל. Trenew טוענת כי למרות בקשותיה החוזרות לא נענתה תל-עד לבקשתה להעלות את ההסכם על הכתב, וזאת בכדי שבעתיד יוכלו לטעון לחיובים וזכויות כפי שירצו.

התובעת טוען כי לאחר ההתקשרות בהסכם, במהלך חודשים ספורים, הסתבר לה כי הנתבעים אינם עומדים בהתחייבויותיהם, ובין היתר הסתבר לה כי אין להם את הידע והכישורים בתחום עיסוקה.

הנתבעים פעלו, לטענת התובעת, ברשלנות, ויצרו אצל גורמים פוטנציאליים ציפיות לא מציאותיות והבטחות בלתי ממומשות. עוד טוענת התובעת כי תל-עד שיתפה פעולה עם גורמים שלישיים שמכרו מוצרים של חברות מתחרות, בניגוד למוסכם עימה ותוך פגיעה בהיקף מכירות התובעת. כמו כן הנתבעת פגעה במוניטין של התובעת ובשמה הטוב.

התובעת טוענת כי במהלך חודש דצמבר 2000, לאחר שכישלון ההסכם בין השתיים היה ברור, נרכשה התובעת על ידי ELMA השווייצית, שהודיעה ללקוחות בארץ על האפשרות לעמוד עימה בקשר ישיר באמצעות חברת אלמה אלקטרוניקה ישראל, שבבעלות אלמה.

בעקבות זאת טוענת התובעת כי חברת תל-עד פעלה בצורה מזיקה וחסרת רסן כנגד התובעת, קשריה העסקיים, עובדיה ומוצריה, מתוך מטרה לחבל בפוטנציאל העסקי של התובעת ובעסקיה הקיימים. התובעת טוענת כי התריעה בפני הנתבעת על הנזקים הנובעים ממעשיה, ובעקבות זאת הזדרזה תל-עד להגיש את תביעתה כנגד Trenew.

התובעת תטען כי התנהגותם של הנתבעים יחד ו/או לחוד, כמפורט לעיל, מהווה הפרה מהותית, חד צדדית, של ההסכם שנערך עימם וחובותיהם של הנתבעים מכוח כל דין.

Trenew טוענת כי הנתבעים פעלו בחוסר תום לב, כאשר, בין היתר, הציגו לתובעת מצגי שווא, מבלי שהיה בכוונתם לפעול כשם שהתחייבו וכשם שהצהירו, ובפועל פעלו מאחורי גבה. עקב כך היא תובעת 2.6 מיליון שקל. טרם הוגש כתב הגנה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully