וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: השבוע נפתח בעלייה של 1.9% במעו"ף למרות הפיגוע הבוקר

אילן מוסנאים

22.4.2001 / 17:33

מחזור המסחר בינוני - 221 מיליון שקל; קבוצת אי.די.בי ומניות הבנקים הובילו את העליות; נייס ירדה ב-6.3%

הבורסה של תל אביב פתחה היום את שבוע המסחר עם עליות נאות של כ-1.9% ותוך מחזור בינוני של 221 מיליון שקל.

המסחר נפתח בהססנות ותוך עליות מתונות של פחות מ-0.5%, כשהפיגוע בבוקר בכפר סבא מעיב מעט על המסחר. עם זאת, "דמעות" המשקיעים לא נמשכו לאורך זמן רב והעליות במדדים התחזקו ונעו לכיוון רמה של 2%.

בסביבות השעה 15:00 נרשם השיא במדד המעו"ף, עם עלייה של 2.33%, ואחרי היחלשות קלה בה המדד ירד לרמה של כ-1.5%, נרשמה שוב התאוששות עד לסגירה.

מימוש "דה לוקס" ביום שישי בנאסד"ק

המעו"ף ננעל בעלייה של 1.89% לרמה של 414.26 נקודות, ומדד ת"א 100 עלה ב-1.65% לרמה של 406.06 נקודות. התל-טק רשם עלייה של 2.43%.

מנהל מחלקת הפתוח העסקי בחברת מיטב, אבנר סטפק, ציין כי השוק הפנים בחודשים האחרונים את המצב הבטחוני, ולכן לא התרגש יותר מידי מהפיגוע הבוקר. לדברי סטפק, הגורם המרכזי שמשפיע היום על המסחר הוא הנאסד"ק, שם ראינו עליות נאות ביום חמישי ומימוש "דה לוקס" ביום שישי - בו הירידות אף התמתנו לקראת הסגירה, מה שנותן תקווה להמשך המגמה החיובית בהמשך השבוע.

סטפק ציין כי בשבוע שעבר נרשמה, אחרי תקופה ארוכה של פדיונות, כניסה קלה של כמה עשרות מיליוני שקלים לקרנות המתמחות במניות הטכנולוגיה, מה שאולי מסביר את העליות במדד התל טק.

אורכית מושכת למעלה את כלל אלקטרוניקה וכלל תעשיות

סטפק העריך כי השפעת הפקיעה של אופציות המעו"ף של אפריל, ביום שלישי, תבוא לידי ביטוי בשני ימי המסחר הקרובים, כשהנאסד"ק ימשיך לתת את הטון בשוק, אלא אם כן יתרחש מפנה מהותי במצב הבטחוני.

מניות הבנקים הגדולים רשמו היום עליות שערים, כשמניית בנק הפועלים , שהובילה את רשימת המניות הסחירות עם מחזור של 45 מיליון שקל, עלתה ב-2%. מניית בנק לאומי עלתה ב-2.1% במחזור של 11 מיליון שקל, ומניית בנק מזרחי עלתה ב-2.3%. ל-TheMarker.com נודע כי אחד הגופים שפועל היום בחיפוש אינטנסיווי אחרי מניות הבנקים הגדולים הוא הבנק הבינלאומי שרוכש כנראה את המניות עבור לקוחותיו.

קבוצת אי.די.בי המשיכה בטיפוס, והיום הובילה מניית אי.די.בי פיתוח את הקבוצה עם עלייה של 3.8% במחזור של 14 מיליון שקל. מניית אי.די.בי אחזקות עלתה ב-1.5%, דסק"ש הוסיפה לשערה 6.2% וכלל תעשיות טיפסה ב-5.8%.

כלל אלקטרוניקה עלתה ב-5.8%. נראה כי מניית החברה, יחד עם כלל תעשיות, מושפעות מהעלייה החדה בשיעור של יותר מ-100% שרשמה מניית החברה המוחזקת (14.9%), אורכית , בימים האחרונים בנאסד"ק.

אגרת החוב של בן יקר גת נופלת ב-12.5%

נייס ריכזה מחזור ער של 6 מיליון שקל וירדה ב-6.3%, בעקבות פער שלילי של 5.2% שפתחה בסוף השבוע בנאסד"ק. לעומתה, מניית אלביט מערכות רשמה עלייה של 3% ומניית פורמולה עלתה ב-4.2%.

סקטור נוסף שהצטרף היום אל האווירה החיובית בבורסה הוא סקטור הביטוח. מניית כלל ביטוח עלתה ב-3.5%, מניית מגדל ביטוח עלתה ב-3% ומניית הדר (אחת) עלתה ב-6.1%.

איגרת החוב של בן יקר גת נפלה ב-12.5% במחזור של 550 אלף שקל, והשלימה ירידה של כ-35% מאז יום שלישי שעבר, לאחר שחברת הדירוג מעלות הורידה לאג"ח את הדירוג היזום מ-B ל-CCC. במעלות ציינו כי קיים חשש שהחברה לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה.

שורה ארוכה של מניות קטנות רשמו עליות שערים נאות, בהן בלטו במחזורים נאים מניית טלסיס שעלתה ב-9%, ניסקו שעלתה ב-10%, אמת שטיפסה ב-11.7% ומניית גרין שזינקה ב-34.8%.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully