וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסוכריה של פלד ווינטרוב בדו"חות קפיטל: רווח צפוי של 13.5 מיליון דולר מפרויקט בניו יורק

שלומי גולובינסקי

22.4.2001 / 17:25

הרווח אמור להירשם רק במהלך המחצית השנייה של 2001; הרבעון הרביעי נסתיים בהפסד של 3.3 מיליון שקל

הרבעון הרביעי של השנה לא האיר פניו גם לחברת ו.ש.פ קפיטל , שבשליטת רונן פלד, שמעון וינטרוב והכשרת הישוב . החברה, שרשמה רווח של כ-20 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2000 (רובו רווח הון מימוש מניות רדוויז'ן )רשמה הפסד של 3.3 מיליון שקל ברבעון הרביעי של השנה.

אולם, וינטרוב ופלד מספקים סוכריה בדו"חות השנתיים של החברה שאמורה לכפות על ההפסד הרבעוני. ו.ש.פ קפיטל שותפה בשיעור של 50% ב-Chartwell house, פרויקט לבניית 154 דירות מגורים ברחוב 92 והשדרה השנייה במנהטן, ניו יורק.

סך כל התמורה המפויה ממכירת הפרויקט צפויה לעמוד על 92 מיליון דולר, בעוד שעלות הבנייה הכוללת עומדת על 65 מיליון דולר. הרווח הכולל מהפרויקט צפוי לעמוד אם כן על 27 מיליון דולר, וחלקה של ו.ש.פ ברווח הנאה צפוי לעמוד על 13.5 מיליון דולר.

ו.ש.פ קפיטל מדווחת בדו"חותיה הכספיים כי נכון לתאריך המאזן, נחתמו הסכמים למכירת 87 דירות בפרויקט. כמו כן, טוענת ו.ש.פ קפיטל, כי המשבר בשוק ההון לא גורם בשלב זה להאטה בקצב המכירות של הדירות בפרויקט. ההכרה ברווח ממכירת דירות צפויה להתבצע במהלך החציון השני של 2001.

בנוסף, מעורבת ו.ש.פ קפיטל בפרויקט continental plaza בניו ג'רסי, הכולל קומפלקס של 3 בנייני משרדים בשטח כולל של 633 אלף מ"ר.

לו.ש.פ קפיטל פעילות גם בתחום ההיי-טק, שהשנה הניבה לה רווחים נאים, כאמור, בעיקר ממימוש מניות רדויז'ן. ו.ש.פ קפיטל מחזיקה ב-16% ממניות חברת ההשקעות בטכנולוגיה קאפ ונצר'ס. לאחר תאריך המאזן, התחייבה ו.ש.פ קפיטל להשקיע עוד 1.3 מיליון דולר בקאפ ונצר'ס במסגרת הנפקה פרטית. במקביל גייסה קאפ ונצר'ס סכום דומה ממשקיע נוסף. קבוצת ו.ש.פ קפיטל הפחיתה במהלך השנה מיליון שקל מתוך השקעתה בחברת מסכי זהב. החזקה נוספת של ו.ש.פ היא 60% ממניות חברת ההשקעות הבורסאית למונט.

לשמעון וינטרוב ורונן פלד גם החזקה בחברת ההשקעות בשוק ההון קפיטל. זו חתמה לאחרונה על מיזוג עם בית ההשקעות דור-ברגק, במסגרתו תחזיק קפיטל ב-50% ממניות החברה הממוזגת ברגר-קפיטל. יתרת המניות יוחזקו בידי דור ברגר הבורסאית. על פי ההערכות, היקף הנכסים שלך החברה הממוזגת מסתכם בכ-2 מיליארד שקל.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully