וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורי פורת על מינוי רו"ח בודק לרשות השידור: "פקודת מבצע של צ'אוצ'סקו לסיקוריטטה"

רוני קורן-דינר

22.4.2001 / 19:39

בעקבות חוות דעתו של היועמ"ש חתם פורת על המינוי, אך יפנה לבית המשפט; סמנכ"ל הכספים ברשות: "ב-1 במאי תגיע הקופה לאפס מזומנים וחובות של 70 מ' ש'"

בעקבות חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה, שקבעה כי לוועד המנהל של רשות השידור יש סמכות להפעיל רואה חשבון בודק לעניין הניהול התקציבי של הרשות, הודיע הערב מנכ"ל הרשות, אורי פורת, כי יכבד את הנחיית אליקים רובינשטיין, ויחתום על ההסכם שנערך עם רואה החשבון.

עם זאת, פורת לא יכול היה שלא להביע את מחאתו על המהלך לאור היקף הסמכויות שניתנו לרואה החשבון, ובישיבת ההנהלה כינה את הפרשה "פקודת מבצע של צ'אוצ'סקו לסיקוריטטה". קובי גינצבורג, רואה החשבון שנבחר למשימה, אמור לבדוק לא רק את פרשת העודף התקציבי לשנת 2000, אלא את כל התנהלות הרשות 4 שנים אחורנית. פורת מסר עוד כי בכוונתו להעמיד את הנושא לבחינה משפטית בבית המשפט.

סמנכ"ל הכספים והכלכלה של רשות השידור, מוטי לוי, הודיע הערב בדיון כי בתאריך ה-1 במאי 2001 תגיע קופת הרשות למצב של אפס מזומנים, וכ-70 מליון שקל חובות. לוי הוסיף כי לאור המצב הקשה "לא ברור כלל האם - ובאיזו מידה - ניתן יהיה לשלם משכורות לעובדי הרשות".

"הדברים הללו לא מוסיפים כבוד לאף אחד, ואני מעדיף להתייחס רק ברמה העניינית", אמר ל-TheMarker.com בתגובה לדברים, נחמן שי, יו"ר הוועד המנהל של רשות השידור. "קיומה של הבדיקה התבקש מתוך הדיונים שנערכו בכנסת בשעתו, בעניין תקציב הרשות, והיא נתמכת בחוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה".

לעניין מצוקת המזומנים החריפה ברשות, אמר שי: "בעוד יומיים אני נפגש עם שר האוצר, ואבקש ממנו לפעול בדחיפות לאישור סיוע הביניים שביקשנו, כיוון שצריך לאפשר לרשות לתפקד כרגיל".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully