וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג ירד ל-4.542 שקלים

אילן מוסנאים

3.6.2004 / 16:04

היורו היציג ירד ב-0.68% ל-5.549 שקלים. לאחר היציג מתחזק הדולר ל-4.545 שקלים. לאומי: הדולר ייסחר בימים הקרובים בטווח של 4.54 - 4.56 שקל


השער היציג של הדולר נקבע היום ברמה של כ-4.542 שקלים. רמה זו הינה נמוכה בכ-0.2% מהשער היציג אתמול ובכ-0.24% מהרמה בה הוא נסחר אתמול בערב. השער היציג של היורו נקבע ברמה של 5.549 שקלים, הנמוכה בכ-0.68% מהרמה בה נסחר המטבע האירופי אתמול ובכ-0.1% מהרמה בה הוא נסחר אתמול בערב.

בשעה זו מתחזק מעט הדולר ונסחר ברמה של 4.545 שקלים והיורו מתחזק לרמה של 5.561 שקלים. מישל מזרחי, מנהל דסק שקל-דולר בחדר העסקות של בנק לאומי, מציין כי המסחר היום מתנהל על מי מנוחות תוך מחזורים נמוכים ותנודתיות נמוכה. הוא מעריך כי המגמה תימשך בימים הקרובים והדולר לא צפוי לפרוץ את הרמות של 4.54-4.56 שקלים.

בשבוע הבא, הוא אומר, עשוי המסחר להיות סוער יותר, וזאת על רקע ההצבעה שתהיה בממשלה ביום ראשון בעניין תוכנית ההתנקות של שרון. הוא מציין כי חוסר הוודאות לגבי ההתפתחויות ביום ראשון לוחץ את השקל כלפי מטה. עם זאת, לנוכח הרמה הגבוהה בה עומד היום הדולר, מזרחי גם אינו צופה פריצה שלו כלפי מעלה.

לפני כן, מחר, יהיו עיני המשקיעים נשואות לארה"ב, שם יתפרסמו נתוני האבטלה, נתונים שבחודשים האחרונים השפיעו באופן מהותי על המסחר בשוק המט"ח הבינלאומי. מזרחי מציין כי לקראת פרסום הנתונים לעיל, עלתה אתמול סטיית התקן ביורו-דולר לרמה של כ-20%, דבר שמשקף ציפייה למסחר תנודתי ביום שישי.

אתמול נקבע השער היציג של הדולר ברמה של 4.551 שקלים, הנמוכה בכ-0.022% מהשער היציג הקודם. המסחר נפתח אתמול בהתחזקות קלה בשער הדולר על רקע הכותרות בעיתוני הבוקר כי האמריקאים תומכים בתוכנית ההתנתקות המלאה של רה"מ שרון, ודוחים את התוכניות המצומצמות שהועלו. בהמשך היום התהפכה המגמה כאשר נראה שדברי שרון, לפיהם עד סוף 2005 יפונו כל ההתנחלויות שהוקמו בגוש קטיף ויפונו ארבע התנחלויות בצפון השומרון, תרמו להרגעת הרוחות.

רוח גבית קיבל השקל גם מכיוון המסחר בשוק הסולידי, שם נרשמו עליות שערים וירידות בתשואות של האיגרות השקליות, וזאת בעקבות תוכנית הגיוסים של האוצר, שהצביעה על כוונת האוצר לצמצם את הגיוסים בחודשים הקרובים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully