וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הברוקר המקוון אינסטינט מפתיע: עלייה של 19% ברווח הרבעוני בזכות זינוק בפעילות המסחר במניות

דפנה מאור

23.4.2001 / 8:48

רווח של 50 מיליון דולר על הכנסות של 431 מיליון דולר לחטיבה של רויטרס, המתכננת הנפקה לפי שווי של 3.3 מיליארד דולר

אינסטינט, מערכת המסחר המקוונת שבבעלות רויטרס, הפתיעה בדווחה על גידול של 19% ברווח הנקי ברבעון הראשון של השנה, תודות לעלייה בנפח המסחר במניות. החטיבה, המתוכננת לצאת בהנפקה לציבור בהמשך השנה, דיווחה על רווח נקי של 50 מיליון דולר, לעומת 42 מיליון דולר בתקופה המקבילה. בשורת ההכנסות רשמה אינסטינט 431 מיליון דולר, גידול של 23% לעומת התקופה המקבילה.

אינסטינט דיווחה על זינוק של 56% במחזורי המסחר בשוק הנאסד"ק במהלך הרבעון הראשון של השנה, במקביל לעלייה של 37% במסחר במניות בורסת ניו יורק. בסה"כ מטפלת המערכת האלקטרונית בנתח של 15.1% מפעולות המסחר בנאסד"ק, בעוד שבבורסת ניו יורק מחזיקה אינסטינט בנתח של 3% מכלל מחזורי המסחר. מרבית הברוקרים המקוונים והברוקרים "הרגילים" בארה"ב דיווחו על ירידה בנפח המסחר בתקופה זו.

אינסטינט היא מערכת מסחר מקוונת (לא אינטרנטית) הפועלת גם מחוץ לשעות המסחר הרגילות בבורסות, ומאפשרת ללקוחותיה לסחור לפני הפתיחה ולאחר הסגירה. כמו כן, מעניקה אינסטינט שירותי מסחר בשווקים מחוץ לארה"ב.

אינסטינט הודיעה לפני כחודש על כוונתה להנפיק 12.5% ממניותיה במחיר של 14-11 דולר למניה. הצעה זו מעניקה לחברה שווי של כ-3.3 מיליארד דולר. ההנפקה מתוכננת למחצית השנייה של השנה, והחברה תיסחר בנאסד"ק תחת הסימול INET.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully