וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פריחת הכלנית: לאחר 4 רבעונים, חזרה כלנית כרמון לפסים של רווחיות

אלי דניאל

23.4.2001 / 9:00

הרווח ברבעון הסתכם ב-75 א' ש'; ההכנסות צמחו בכ-23% לכ-18.3 מ' ש' בעקבות גידול בהכנסות המכללה והחברה המאוחדת וי.אן.סי אינטרנט

חברת כלנית כרמון פירסמה היום את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2001, מהם עולה כי הצעדים בהם נקטה החברה לקראת סוף שנת 2000, שעיקרם התמקדות בתחום הפעילות המסורתי של החברה, צמצום פעילות החברה בתחום ההשקעות בחברות סטארט אפ, צמצום כוח אדם וצמצום בהוצאות הנהלה וכלליות, הוכיחו את עצמם והעבירו את החברה, חזרה, לפסים של רווחיות.

הכנסות כלנית ממתן שירותים גדלו במהלך הרבעון בכ-23%, בהשוואה לרבעון המקביל, והסתכמו בכ-18.3 מיליון שקל. העלייה בהיקף ההכנסות נובעת בעיקר מגידול בהכנסות המכללה, ומגידול בהכנסות החברה המאוחדת וי.אן.סי אינטרנט העוסקת בניהול וביצוע פרויקטים בתחום האינטרנט והאינטרא-נט.

הרווח התפעולי של החברה הסתכם ברבעון זה ב-825 אלף שקל, בהשוואה להפסד של כ-2.1 מיליון שקל שנרשם ברבעון המקביל (והפסד של כ-6.7 מיליון שקל ברבעון הרביעי). המעבר לרווח תפעולי, לאחר ארבעה רבעונים רצופים בהם נרשם הפסד תפעולי, הושג הודות לגידול בהכנסות, ולירידה משמעותית בהוצאות המו"פ ובהוצאות ההנהלה והכלליות.

בשורה התחתונה, השיגה החברה רווח "קטן" של 75 אלף שקל, בהשוואה להפסד של 1.4 מיליון שקל ברבעון המקביל (והפסד של כ-6.6 מיליון שקל ברבעון הרביעי). ההון העצמי של החברה ליום ה-31 במארס 2001 הסתכם בכ-7.6 מיליון שקל, והוא מהווה כ-16.4% ממאזן החברה.

חברת כלנית כרמון והחברות המוחזקות על ידה, עוסקות בפיתוח מוצרי תוכנה וביצוע פרויקטים בסביבת מיקרוסופט ואורקל לארגונים, בהפעלת מרכזי תמיכה לתוכנה, חומרה, רשתות, אינטרנט ויומנים אלקטרוניים, והדרכה לתחום ההיי-טק.

פעילות החברה מחולקת לארבעה אגפים: אגף טכנולוגיות ופיתוח, אגף מרכזי תמיכה, אגף תשתיות ומכללת כלנית כרמון.

יש לציין כי במהלך הרבעון חתמה החברה על הסכם עם חברת ההשקעות אדוונטק , במסגרתו הוקצו לחברה כ-14.9% ממניות אדוונטק בתמורה לחלק מהחזקות החברה בסי.אי.פוסט (המפתחת מוצרים ופתרונות המיועדים להפצת מסמכים אלקטרוניים של ארגונים ללקוחותיהם) ובשיאון מערכות ממוקדות מטרה (העוסקת בפיתוח מערכות לטיפול אוטומטי במידע, וזיהוי מצביע כשל של מערכות ממחושבות).

כמו כן, העניקה החברה לאדוונטק אופציה לקבלת מניות בחברת וואנליין, העוסקת בפיתוח של תוכנה לניהול מכלול המידע ההנדסי לארגונים המפתחים פרויקטים. מניית החברה נסחרת בתל אביב לפי שווי של כ-20.3 מיליון שקל.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully