וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אגודת הקו-אופ העסיקה משרד חקירות כדי לאתר גופים שעשויים להשתלט עליה

הארץ

23.4.2001 / 11:05

הפרשה נחשפה לראשונה כשהוועד הממונה באגודה שיגר מכתב לרשם האגודות השיתופיות ובו פירוט סעיפים שונים שבהם נחסכו הוצאות לאגודה מאז שמונה הוועד הממונה

מאת בן-ציון ציטרין

ראשי אגודת קו-אופ הרבוע הכחול העסיקו ב-2000 משרד חקירות פרטי על מנת לאתר גופים כלכליים בשוק ההון, שעשויים לנצל את המתרחש באגודה על מנת להשתלט עליה. ל"הארץ" נודע כי משרד החקירות שהופעל הוא א.מ.ן, בניהולו של החוקר הפרטי מאיר פלבסקי.

ההסכם עמו נחתם ברבעון השני של 2000, והוא פעל עד סמוך לסיום תקופת כהונתה של המזכירות, בראשות בני גאון, באוגוסט 2000.

הפרשה נחשפה לראשונה בסוף השבוע, כאשר הוועד הממונה באגודה שיגר מכתב לרשם האגודות השיתופיות, עו"ד אורי זליגמן, ובו פירוט סעיפים שונים שבהם נחסכו הוצאות לאגודה מאז שמונה הוועד הממונה.

בין הסעיפים שהוזכרו - חיסכון עקב אי העסקת משרד חקירות למעקב אחר חברים באגודה. על פי הוועד הממונה, ב-2000 העסיקה האגודה משרד חקירות פרטי לביצוע מעקבים אחר חברים באגודה, בעלות של כ-180 אלף שקל.

פלבסקי אמר ל"הארץ" בתגובה כי ברור לו שהכוונה אליו - אלא שהוא הועסק כחודשיים או שלושה, עבודתו היתה חד פעמית, והסתיימה לפני מינוי הוועד הממונה. לדבריו, בהסכם העבודה שלו עם האגודה נכתב במפורש כי הוא מנוע מלטפל בעניינים הקשורים לסכסוכים המשפטיים, שבהם קשורה האגודה. לדבריו, הוא מעולם לא עקב אחר חברים באגודה או אחר גופים שניהלו מאבקים משפטיים מול גאון.

פעילותו של פלבסקי הוזמנה על ידי ראשי האגודה, יו"ר המזכירות גאון היה בסוד ההתקשרות והסכם ההעסקה נחתם על ידי מנכ"ל האגודה דאז, מרדכי וייסברוד. תקופת ההתקשרות נמשכה פחות משלושה חודשים ומשרד החקירות בדק כ-30 גופים פוטנציאליים בשוק ההון, בעלי יכולת כלכלית או מימונית, שעשויים היו לגלות עניין בניצול המתרחש באגודה על מנת להשתלט עליה.

הבדיקה עסקה בגופים כלכליים חיצוניים, שלא היתה להם כל נגיעה לקו-אופ. פלבסקי סירב למסור מה היו מסקנות הדו"ח, ואם נעשה בו שימוש. "טענות הוועד הממונה כאילו נשכרתי לעקוב ולבלוש אחר חברים באגודה, בשקר יסודה. הם מעולם לא העסיקו אותי והם גם מעולם לא הפסיקו את העסקתי. היתה להם אפשרות לפנות אלי ולקבל הבהרות - אך גם את זה הם לא עשו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully