וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביהמ"ש דחה בקשת מפרק פיקנטי להחזר מע"מ של 3 מ' ש'

הארץ

23.4.2001 / 11:11

השופטת דחתה את טענת מפרק החברה כי העברת הכספים למע"מ היא העדפת נושים אסורה

מאת אסף ברגרפרוינד

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, דחתה אתמול את בקשת מפרק תשלובת פיקנטי, להשיב לקופת הפירוק של החברה סכום של כ-3 מיליון שקל, שהועבר לרשויות מע"מ, לאחר שהחברה כבר היתה מצויה בהליכי פירוק.

אלשיך דחתה את טענת מפרק החברה כי העברת הכספים למע"מ היא העדפת נושים אסורה, והתשלומים הועברו שלא כדין מאחר שמדובר בעסקה בנכסי החברה, לאחר שהחלו הליכי הפירוק בה.

השופטת קיבלה את טענת מנהל יחידת הפירוקים במע"מ, עו"ד זאב יוכלמן ועו"ד רונית רוזן, כי הכספים שהועברו לשלטונות מע"מ הם כספים שהוחזקו על ידי החברה בנאמנות עבור המדינה, וזאת מאחר שסכום המע"מ מתוך המחיר הכולל של הסחורה, כלל אינו מגיע לידי החברה.

מדובר במס שמשולם על ידי הלקוח, מתוך ידיעה כי הוא צריך להגיע ישירות לרשויות המס באמצעות החברה, ועל כן אין לראות בכספים שהועברו למע"מ ככספים שהיו שייכים לחברה.

לדברי השופטת, העברת תשלומים לרשויות מע"מ אינה יכולה להיחשב כפעולה של העדפת נושים. לדבריה, אם היתה מגיעה למסקנה אחרת - למעשה היתה פוטרת חברות שנמצאות בקשיים מתשלום מס.

אם חברה הנמצאת על סף פירוק או התחילה בהליכי פירוק לא תשלם מסים, חובותיה לרשויות המס, שיצברו הפרשי הצמדה וריבית, יפלו בסופו של דבר על הנושים הבלתי מובטחים של החברה, וזאת מאחר שלרשויות המס יש זכות קדימה בקבלת כספים של חברה בפירוק. אם החברה תיחלץ מקשייה, ייהפכו בעלי החברה לעברייני מס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully