וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת ישרס רוכשת 76% ממניות חברת מטע"מ - מרכז טכנולוגי עתיר מדע - ב-25 מ' ד'

גולן פרידנפלד

23.4.2001 / 14:44

מטע"מ עוסקת בהקמתו של גן טכנולוגי בסמוך לאוניברסיטה העברית בירושליים; עלות הבנייה של כל הפרויקט נאמדת ב-65 מיליון דולר

חברת ישרס העוסקת בתכנון, הקמה וניהול פרויקטים של בניית מבני תעשייה, הודיעה היום כי היא רוכשת 76% ממניות חברת מטע"מ (מרכז טכנולוגי עתיר מדע) תמורת סכום של 25 מיליון דולר.

מטע"מ עתידה לעסוק בהקמת גן טכנולוגי עתיר מדע בשטח בנוי עיקרי של כ-64 אלף מ"ר ושטחי שירות של כ-63 אלף מ"ר בסמוך לאוניברסיטה העברית בירושלים.

עלות הבנייה של כל הפרויקט עשויה להסתכם בכ-65 מיליון דולר. על פי הערכת החברה סכום זה צפוי להשתנות, בין השאר, כתוצאה משינוי תיכנון, מחירי תשומות ומצב שוק הנדל"ן שאינו מאיר פנים בשנים האחרונות.

עוד נמסר מישרס כי במידה שמטע"מ תפנה למרכז ההשקעות ותוכר על ידה כמפעל מאושר, היא עשויה לקבל מענקים שנאמדים בכ-13 מיליון דולר.

מדו"חותיה של ישרס עולה כי היא השקיעה בגן הטכנולוגי, נכון לדצמבר 2000 כ-42 מיליון שקל. בנוסף השקיעה החברה בפרויקט הר חוצבים בירושליים סכום של 10 מיליון שקל, פרויקט י.מ.ק.א בירושליים (עליו היה ממוקם מגרש הכדורגל של בית"ר ירושלים) בו השקיעה סכום של 46.8 מיליון שקל ופרויקט בטבריה בו השקיעה סכום של כ-2.6 מיליון שקל.

ישרס, הנשלטת על ידי שלמה איזנברג באמצעות חברת ערד , משמשת כזרוע ההשקעות בנדל"ן של חברת ערד. את שנת 2000 סיימה ישרס עם הכנסות של 72.4 מיליון שקל (גידול של 14% לעומת אלה ב-1999) ורווח נקי של 13.4 מיליון שקל לעומת רווח של 31.1 מיליון שקל ב-1999. רווח זה מיוחס לרווחי הון בסך של 30 מיליון שקל שרשמה הקבוצה. ההכנסות מנכסים מניבים לעומת זאת עלו ב-11.2% לעומת שנת 1999.

בדצמבר האחרון הוגשה נגד שלמה איזנברג ומספר אנשי עסקים נוספים תביעה משפטית לפיה, ביקשו ב-97' להעביר באסיפה הכללית של בעלי המניות בערד אישור לעסקה שבמסגרתה קבוצת אג"ש - שהחזיקה ב-53.7% ממניות ערד ואחד הבעלים בה היה אייזנברג - תמכור את ההחזקות הישירות שלה בחברת ישרס.

התביעה ציינה כי מטרת הנאשמים היתה השגת טובות הנאה חומריות וישירות שיינבעו להם מביצוע הרכישה. לטענתה, הנאשמים היו מודעים לכך שהמשקיעים המוסדיים יתנגדו לעסקה, מאחר שהללו סברו כי העסקה תזיק לציבור שהיה בעל מניות מיעוט בערד.

מכתב האישום עולה כי התנגדות המשקיעים המוסדיים נבעה מתמחורן המנופח של מניות ישרס לצורך ביצוע העסקה.

כיום עומד המשפט לפני השמעת עדי ההגנה במשפט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully