וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיטב: אם יימשך היקף השקעותיה של חטיבת הנדל"ן של אלקטרה - היא תהיה בשלה להנפקה בשנתיים הקרובות

אלי דניאל

23.4.2001 / 16:10

הכנסות החברה צפויות לגדול השנה ב-14% לכ-1.6 מיליארד שקל; מותירים המלצת "קנייה" למניית החברה במחיר יעד של 355 שקל למניה - 23% מעל מחיר השוק

האנליסט שלי בן שמואל, מבית ההשקעות מיטב, מפרסם היום עדכון להמלצת בית ההשקעות למניית אלקטרה ישראל , לאחר שבחודש שעבר פורסמו התוצאות הכספיות של החברה לשנת 2000. בן שמואל מותיר למניית החברה המלצת "קנייה", תוך שהוא קובע מחיר יעד של 355 שקל למניה - גבוה בכ-23% ממחיר המניה עם פתיחת המסחר בבורסה בתל אביב.

חברת אלקטרה, הנמצאת בשליטת אלקו החזקות , מבצעת פרויקטים מורכבים בהיקפים גדולים ומתמחה בעיקר בפרויקטים בתחום האלקטרומכניקה. כמו כן, החברה מחזיקה ב-90% מקבוצת DEVIS, קבוצת חברות בלגיות העוסקות בתכנון, הקמה ושירות של פרויקטים בתחום מערכות מזוג אוויר מרכזי, חימום ואינסטלציה. בנוסף, לחברה החזקות בקבוצת ברן , במלגם ובמנדלסון , ופעילות ייזום והקמת פרויקטים בתחום הנדל"ן וכן פעילות נדל"ן מניב בארץ ובחו"ל.

בהתייחסו לפעילות החברה בתחום האלקטרומכניקה, המהווה את תחום הפעילות העיקרי של החברה, מציין בן שמואל כי בשנה החולפת הסתכמו ההכנסות ממגזר זה בכ-1.1 מיליארד שקל. בן שמואל מוסיף כי צבר העבודות החתום של החברה מגיע כיום לכ-1.7 מיליארד שקל (מזה עבודות בהיקף של כ-1.2 מיליארד שקל מיועדות לביצוע השנה והיתרה במחצית הראשונה של 2002) .

כלומר, מדובר בהזמנות המספיקות לשנה וחצי של עבודה, כך שבמצבו הקשה של המשק, כפי שהוא כיום, כאשר יזמים נמנעים למסור עבודות לחברות קטנות, בשל הסיכוי הגבוה שהן ייכנסו לקשיים - נוצרים לחברה יתרונות הנובעים מאיתנותה הפיננסית, ובכך מהווה הדבר פיצוי כלשהו לירידה ברמת ההשקעות במשק.

בן שמואל מעריך כי גם אם חלק מצבר העבודות של החברה יהיה בשיעורי רווחיות נמוכים יחסית, החברה תצליח לשמור גם בעתיד על שיעורי רווחיות דומים לאלה של השנים האחרונות (רווח גולמי של 12.8% ורווח תפעולי של 8.7%), וזאת בשל לחץ שהיא מפעילה על קבלני המשנה שלה.

להמשיך ולהגדיל את כמות תיקי השירות

בהתייחסו לתחום תיקי השירות למעליות, מציין בן שמואל כי החברה הגדילה בשנה החולפת את היקף תיקי השירות שבידה מ-7,000 ל-8,000. הגידול בכמות התיקים נובע הן מגידול פנימי והן כתוצאה מרכישת תיקים קיימים ממתחרים. בן שמואל מעריך כי על אף העובדה שבדוחו"ת החברה אין פירוט לגבי היקף ההכנסות מתחום זה, מלבד ציון העובדה כי תחום המעליות הניב בשנה החולפת רווח של 8.3 מיליון שקל, אלקטרה עתידה לנצל את ההאטה במשק על מנת להמשיך ולהגדיל את כמות תיקי השירות שלה גם בשנים הבאות.

בן שמואל מציין כי מגזר הנכסים המניבים של החברה מרוכז בחברת הבת, אלקטרה נדל"ן, שבמהלך השנתיים האחרונות הרחיבה משמעותית את היקף נכסיה בארץ ובאירופה. בן שמואל מעריך כי בשנת 2001 יגדלו הכנסות החברה מתחום זה מכ-48 מיליון שקל לכ-75 מיליון שקל.

כמו כן, אם קצב ההשקעות של החברה יימשך, חטיבת הנדל"ן של החברה תהיה בשלה להנפקה בשנתיים הקרובות, ובמצב שכזה עשויה החברה לרשום רווח הון משמעותי, שכן חטיבת הנדל"ן רשומה בספרי החברה בעלות של 28 מיליון שקל בלבד (החברה אומדת כיום את שווי חטיבת הנדל"ן שלה בכ-200 מיליון שקל, בניכוי החוב הפיננסי).

בן שמואל מציין כי בנוסף לרכישת נכסי נדל"ן מניב בחו"ל, רכשה החברה 90% מקבוצת DEVIS, העוסקת בתחום האלקטרומכניקה, בבלגיה ובהולנד. קבוצת DEVIS זכתה בפרויקט לביצוע עבודות המיזוג בבניין האיחוד האירופי המשותף, בהיקף של כ-250 מיליון שקל (רוב הפרויקט יבוצע השנה).

בן שמואל סבור כי קבוצת DEVIS יכולה להוות פלטפורמה טובה מאוד להתרחבותה של החברה מחוץ לגבולות ישראל, כיוון שאפשרויות הצמיחה של החברה בתחומי המדינה הן מוגבלות, במיוחד לנוכח ההאטה במשק.

לא צפויה שחיקה ברווחיות החברה בשנה הקרובה

בן שמואל מציין גם את רכישת ההחזקות במספר חברות שבוצעה על ידי החברה. בין היתר רכשה החברה בדרך של הקצאה ורכישת מניות בבורסה, כ-20.1% ממניות חברת מנדלסון, העוסקת בשיווק ובהפצה של מוצרי אינסטלציה מוגמרים ואביזרי אינסטלציה, והחל מהשנה הנוכחית תחל החברה לאחד את תוצאותיה של מנדלסון. כמו כן, לפני יותר משנה השקיעה החברה סך של כ-37 מיליון שקל במניות ברן, לפי מחיר של 32 שקל למניה, כך שנכון להיום נוצר לחברה רווח הון של כ-48 מיליון שקל.

באשר לעתיד, בן שמואל צופה כי הכנסות החברה בשנה הנוכחית יסתכמו בכ-1.6 מיליארד שקל - גידול של כ-14% לעומת השנה החולפת. בן שמואל מדגיש כי למרות המצב במשק לא צפויה שחיקה ברווחיות החברה בשנה הקרובה (הן הרווחיות הגולמית והן התפעולית), והואיל והוצאות הנהלה וכלליות כוללות בתוכן מרכיב קבוע, הרי שהרווחיות התפעולית אף צפויה לגדול השנה מ-122 מיליון שקל לכ-140 מיליון שקל.

בן שמואל מעריך כי הוצאות המימון של החברה יגדלו השנה ל-35 מיליון שקל, וכי הרווח הנקי בשנת 2001 עתיד לעלות מ-69 ל-77 מיליון שקל. באשר לשנת 2002, בן שמואל צופה כי במהלכה יגיעו ההכנסות ל-1.75 מיליארד שקל והרווח הנקי יגדל ל-83 מיליון שקל.

בן שמואל מסכם כי מחיר המניה כיום משקף מכפיל רווח של 10.5 ו-9.5 לשנים 2001 ו- 2002, בהתאמה. להערכתו, לאור היציבות אותה מפגינה החברה, והצמיחה המתמשכת בהכנסות וברווחים, ראויה החברה לרמת מכפילים גבוהה יותר גם במצב המשק כיום. מכפיל הרווח ההיסטורי של החברה הוא 14, ובן שמואל סבור כי זהו מכפיל הוגן לחברה. בהתאם לכך מותיר בן שמואל המלצת "קנייה" למניית החברה.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully