וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג נחלש ל-4.532 שקלים

אילן מוסנאים

7.6.2004 / 17:35

חדר העסקות בלאומי: היחלשות הדולר מושפעת ממכירות גופים מקומיים וסגירת פוזיציות לונג דולר של ספקולנטים. היציג של היורו עלה ב-0.52% ל-5.583 שקלים


יום לאחר ההצבעה בממשלה, בה הוחלט לאשר את תוכנית ההתנתקות, מתנהל המסחר בשוק המט"ח במגמה של היחלשות של הדולר והיורו מול השקל.

השער היציג של הדולר נקבע היום ברמה של 4.532 שקלים, הנמוכה בכ-0.56% מהרמה בה נסחר ביום שישי ובכ-0.44% מהשער היציג. השער היציג של היורו נקבע במחיר של 5.583 שקלים, הנמוך בכ-0.66% מהרמה בה נסחר ביום שישי אך גבוה בכ-0.52% משערו היציג.

לאחר קביעת השערים היציגים, נחלש הדולר לרמה של כ-4.531 שקלים והיורו נסחר ברמה של 5.58 שקלים.

בחדר העסקות של בנק לאומי ציינו בצהריים כי במסגרת המסחר היום נרשמים מחזורים ערים, כאשר הדולר נחלש עקב התעוררות אופטימיות לאחר אישור תוכנית ההתנתקות וכן על רקע מכירת דולרים מצד ספקולנטים שנכנסו לדולר בתקווה שקשיים בהעברת התוכנית יקפיצו את שערו, והתבדו.

מנהל דסק שקל-דולר בבנק לאומי, מישל מזרחי, ציין כי למכירות הצטרפו היום גם בנקים ופירמות מקומיות, כאשר הבנקים הזרים לא מעורבים במסחר בשלב זה. הוא ציין כי בימים האחרונים היו משקיעים רבים שחשבו שרה"מ שרון לא יצליח לעבור בשלום את ההצבעה בממשלה על תוכנית ההתנתקות, ולכן הם נכנסו לפוזיציות לונג דולר.

במהלך המסחר, לנוכח ההיחלשות של הדולר ועל רקע מיעוט של קונים, נכנסו לתוקף פקודות סטופ לוס (עצירת הפסד) מצד משקיעים ספקולנטים שביקשו להגביל את ההפסדים שלהם, ואלה אף החריפו את המגמה של הייסוף בשער השקל.

מזרחי העריך כי כעת לאחר שרמת התמיכה של 4.54 שקלים לדולר נפרצה, היא הפכה כעת לרמת התנגדות שהדולר יתקשה לפרוץ. רמת התמיכה הבאה של הדולר בימים הקרובים תהיה בשער של כ-4.515 שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully