וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דסק"ש מוכרת חלקה בערוצי פלייבוי לשותפיה

הארץ

24.4.2001 / 7:51

בעלת השליטה בחברת הכבלים תבל נאלצה למכור את הזיכיון בלחץ מועצת הכבלים והלוויין, שמנעה מחברות הכבלים שימוש בתכנים של פלייבוי, בשל בעלות דסק"ש על תכני הערוץ, כך מדווח "הארץ"

מאת הדר חורש

חברת דיסקונט השקעות - דסק"ש מוכרת את חלקה בזיכיון על סרטי פלייבוי בישראל לשותפיה, יאיר חסון וליאורה ניר. דסק"ש מחזיקה ב-40% ממניות הערוץ, 40% מחזיק חסון וניר מחזיקה ב-20%. שווי הזיכיון נאמד בכמה מיליוני דולרים.

דסק"ש, בעלת השליטה בחברת הכבלים תבל, נאלצה למכור את הזיכיון בלחץ מועצת הכבלים והלוויין, שמנעה מחברות הכבלים שימוש בתכנים של פלייבוי, בשל הבעלות של דסק"ש על תכני הערוץ. פלייבוי מפיקה את סרטי ערוצי הארוטיקה "פלייבוי" ו"בלו", המשודרים בחברת הלוויין, וכן את הערוץ "ספייס" שחברות הכבלים מבקשות לשדר. ערוצים אלה נחשבים מושכי קהל בשוק הטלוויזיה הרב-ערוצית - כמחצית ממנויי חברת הלוויין מנויים על ערוצים אלה.

מנכ"ל דסק"ש, יורם טורבוביץ, אישר אתמול כי החברה החליטה למכור את חלקה בערוץ פלייבוי בלחץ מועצת הכבלים והלוויין. הוא אמר כי "אנחנו נאלצים למכור את חלקנו אף שאיננו מבינים מדוע אנחנו חייבים לעשות זאת. אין סיבה שמועצת הכבלים והלוויין תתיר לנו למכור לחברת הלוויין את תוכן השידורים, אבל לא לחברות הכבלים. גם אם יש בעיה במכירה לחברת תבל, שהיא חברה בת שלנו, אין לכך קשר עם האיסור למכירת התכנים לחברות הכבלים האחרות".

יו"ר מועצת הכבלים, דורית ענבר, אמרה בתגובה כי לחברות הכבלים ובעליהן יש היתר להפיק רק 40% מסך הערוצים המשודרים על ידן והן מנועות, על פי חוק, משידור ערוצים נוספים הנמצאים בשליטתם. חברות הכבלים מחפשות עדיין הסדרים שיאפשרו להן לשלב בחבילות השידורים החדשות שלהן ערוצים נוספים המופקים על ידי גורמים הקשורים בהן, שמועצת הכבלים מעכבת את שידורם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully